מרד נגד גנץ ואשכנזי מעכב את כניעתם המבישה לנתניהו

נכון שעד הרגע האחרון אף פעם אי אפשר לסמוך על המילה של גנץ ומפעילו אשכנזי, אבל הפעם עושה רושם שהסיכוי של הצמד לספק לביבי את הסחורה לעוד סבב של דחיות, טריקים ושטיקים שישמרו את ביבי בבלפור אוזל במהירות.

 

אחרי שכמה חברי כנסת מסיעתו המידלדלת של הצמד הכריזו שבשום פנים לא יסכימו להצביע בעד נתניהו, נאלץ גנץ להודיע לסיעתו שפתאום הוא איש עקרונות.

 

גנץ הכריז היום בישיבת הסיעה בזום שזהו זה ולא אחרת. לדבריו שוחח עם ראש הממשלה נתניהו והבהיר את חמש הדרישות העומדות על הפרק כעת על מנת לקדם את החקיקה בנושא התקציב ולהשאיר את הממשלה:

.

1. הבטחת העברת תקציב לשנת 2020-2021.
2. אישור תקנון ממשלה.
3. העברת כל המינויים התקועים.
4. שר המשפטים ישאר בתפקידו ולא יהיו שינויים שיפגעו בשלטון החוק.
5. סגירת כל נקודות היציאה להתחמקות מהרוטציה.

״ירצו יקבלו. לא ירצו, יהיו בחירות״, אמר השר גנץ.

.

מי שרוצה להאמין לגנץ שעד כה לא עמד בשום הבטחה שלו – יבושם.

 

.

הליכוד מסר בתגובה:

בעקבות המאבק הפנימי בכחול לבן, גנץ חזר בו מכל ההסכמות שהושגו במשא-ומתן בין כחול לבן והליכוד, לרבות ההתעקשות שלו לאפשר לניסנקורן להמשיך בהפיכה פקידותית-משפטית העומדת בניגוד להסכמים הקואליציוניים.

.

הליכוד עומד איתן נגד הפיכה זו של השמאל שרומסת את הדמוקרטיה ברגל גסה.

מצער שגנץ החליט לגרור את המדינה לבחירות מיותרות בעיצומו של משבר הקורונה. במקום לאפשר ממשלה יציבה שעובדת למען האזרחים, גנץ ממשיך לדבוק ברעיון של ״ממשלה בתוך הממשלה״ בניסיון כושל לקושש קולות למפלגתו המתפרקת.

.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםנתניהו וגנץ רוקמים קומבינה מחשש שיימחקו פוליטית
המאמר הבאמשבר אמון בין המגזר העיסקי למשטרה במאבק הסייבר
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.