מבזקים

מתעניינים ברישיון ייעוץ פנסיוני? מה כדאי שתדעו

ענף הפנסיה נחשב כיום לאחת הזירות הכלכליות בעלות פוטנציאל התעסוקה היציב והמבטיח ביותר, בין היתר בזכות הרפורמה המקיפה המיושמת בשנים האחרונות במשק הישראלי בכל הנוגע לחסכונות הפנסיוניים של אזרחי המדינה. מאחר וכיום מחויבים הן שכירים ומעסיקיהם והן עצמאיים לחסוך לפנסיה, הביקוש לשירותי ייעוץ פנסיוני (כמו גם מספר מקצועות מרכזיים נוספים בתחום זה) הוא גבוה יותר מאי פעם בעבר, וצפוי רק להמשיך ולעלות. עבור כל המתעניינים ברישיון ייעוץ פנסיוני – מהי הדרך המובילה לשם ומה כדאי להכיר ולדעת בהקשר זה?

 

 

רישיון רשמי מטעם המדינה והדרך להשיגו – לימודי ביטוח פנסיוני

הדבר הראשון, המרכזי והבסיסי ביותר שעל כל מי שמתעניין/נת ברישיון ייעוץ פנסיוני לדעת, הוא כי מדובר במקצוע אשר מוסדר ברגולציה הפיננסית בישראל והעיסוק בו מותנה בקבלת רישיון רשמי מטעם המדינה. ללא רישיון זה מתן ייעוץ פנסיוני ללקוחות הוא בלתי חוקי, והעוברים על חוק זה צפויים לעונשים משמעותיים. הסיבות לכך הן ברורות, מובנות ומוצדקות – היועץ הפנסיוני מסייע ללקוחותיו לנווט בסבך הפיננסי של עולם החסכונות וההשקעות, מגוון כלי החיסכון העומדים לרשותם ומאפייניהם השונים. רק בעל מקצוע המחזיק בידע ובניסיון הדרושים יכול להעניק שירות זה בצור מקצועית באמת וברמה גבוהה, אחרת הוא עלול להביא את לקוחותיו לקחת צעדים שלא בהכרח באמת טובים עבורם.

 

על מנת לקבל רישיון ייעוץ פנסיוני מטעם המדינה, יש לעבור מסלול המשלב בין 6 בחינות שונות המועברות על ידי הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר, לבין תקופת התמחות בת שישה חודשים. רק לאחר העמידה בכל הדרישות הללו ניתן הרישיון ועימו הזכות לעסוק במקצוע זה באופן חוקי ולגיטימי.

על מנת לצלוח בשלום את שש הבחינות המדוברות, במסגרתן רוכשים היועצים לעתיד חלק ניכר מהידע הפורמאלי והטכני הנדרש לצורך מתן ייעוץ מקצועי בתחום הפנסיה, פונים מרבית המעוניינים ברישיון ללימודי ביטוח פנסיוני – לימודי הכנה ייעודיים בקורס נפרד עבור כל אחת מהבחינות במסגרתן נלמד החומר לבחינה בצורה מעמיקה ויסודית, מתורגלות שאלות משנים קודמות באופן נרחב וננקטים צעדים פדגוגיים משמעותיים נוספים הבאים להבטיח כי אותם תלמידים יגיעו ליום הבחינה עם סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר.

 

קורס יסודות הביטוח, מקצועית א’ ועוד – קורסי הכנה במסגרת לימודי ביטוח פנסיוני

לימודי ביטוח פנסיוני כוללים כאמור קורסי הכנה ייעודיים עבור כל אחת מהבחינות הנדרשות לצורך קבלת רישיון פנסיוני. בין קורסי הכנה אלו ניתן למנות למשל את קורס יסודות הביטוח (בנוסף לקורסים ביסודות הכלכלה, יסודות החשבונאות וסטטיסטיקה ומימון), המשמש נקודת פתיחה והיכרות טובה עם התחום עבור כל המעוניינים הן ברישיון ייעוץ פנסיוני והן ברישיון שיווק פנסיוני או סוכן ביטוח פנסיוני.

 

בנוסף לכל אלו מועברים שני קורסי הכנה לבחינות הגמר – מקצועית א’ (העוסקת בפרוטרוט בעולם ניירות הערך) וגמר פנסיוני.

חשוב ומומלץ להירשם לקורסים אלו במוסד לימודים המתמחה בלימוד מקצועות אלו, ומחזיק בניסיון עשיר בתחום. קורסי הכנה ממוקדים במסגרת בתי ספר אלו הוכחו לא פעם כדרך היעילה והבטוחה ביותר לעבור את מסלול הבחינות בהצלחה, ולהיכנס לתחום בזן הקצר ביותר.

 

היכנסו לאתר האקדמיה לפיננסים מבית BDO המציעה מסלולי הכשרה מקצועיים שמטרתם מעבר של בחינות הרשות לניירות הערך ומשרד האוצר, וביניהם מסלול לימודי ביטוח פנסיוני לקבלת רישיון פנסיוני / משווק פנסיוני / סוכן ביטוח פנסיוני.

בהצלחה!

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן