מבזקים

האקרים טורקיים פרצו למחשבי ביה״ד

25A146B6-D420-47E9-945D-83650D5D8C44

בית הדין האירופי לזכויות אדם נפל קורבן להתקפת סייבר, שבוצעה ככל הנראה על ידי האקרים טורקים, לאחר שפרסם פסק דין בדבר גורלו של מנהיג פוליטי טורקי הכלוא.

.

האקרים טורקים מקבוצת התקיפה Anka Neferler Timi פרצולאתר בית הדין האירופאי והשביתו אותו למשך של כ– 16 שעות, עד אשר הוא הוחזר לתפקודו.

תקיפת הסייבר החלה לאחר שבית המשפט פרסם פסק דין ב– 22 בדצמבר, הנוגע לדרישה טורקית לשחרורו של סלאחטין דמירטאס, מנהיגה לשעבר של המפלגה הדמוקרטית הפרוכורדית (HDP).

.

דמירטאס, בן ה– 47, הואשם בבית הדין הטורקי לאחר שסייע לHDP לזכות במרמה במושבים בפרלמנט בבחירות בטורקיה ב– 2015, כאשר התמודדה בבחירות מול מפלגת הAKP, מפלגתו שלארדואן. דמירטאס הואשם בשל כך בעברות המיוחסות לפעילות טרור ונכלא ב– 2016 לתקופה של 142 שנים.

.

בין הדין האירופאי לזכויות אדם, בדיון בו השתתפו 17 שופטים, קבע השבוע שכליאתו של דמירטאס אינה חוקית ונוגדת את עקרונות  החברה הדמוקרטית. בית הדין האירופאי קבע כי טורקיה מעבירה לעולם מסר מסוכן, שפלורליזם ודיון פוליטי אינם לגיטימיים.

.

בעמוד הטוויטר שלה לקחה קבוצת ההאקרים הטורקית אחריות על תקיפת הסייבר של בית הדין האירופאי. קבוצת ההאקרים תבעה מביתהדין להתנצל על החלטתו והדברים שנכתבו על ידו כנגד טורקיה.

זהו מקרה נוסף בו ארדואן אינו מהסס לפעול בדרכים שונות, אקטיביות ואגרסיביות, כנגד מתנגדי שלטונו וכנגד אלו המביעיםעמדות כנגדו או כנגד פעולות משטרו.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן