מבזקים

נתניהו הוא קברניט קוסם עם צוות שרלטנים כושל

6DB829A4-A843-4497-873F-67FD3993A5D7

מאה אלף ישראלים התחסנו אתמול ובסך הכל 380 ומשהו אלף כבר עם מחצית לחיסון בגופם. זו הצלחה מסחררת שתירשם לזכות נתניהו. מאות מנהיגי עולם מקנאים בו היום.

.

אז נכון, יש לו ממשלה שמנה, מסורבלת, מתפקדת חלקית בלבד, מרבה לחרוק ולשגות. הקברניט מתקשה להשיט אותה קדימה בקו ישר ובלי טילטולים וזיגזגים מביכים אבל מה שקובע בסופו של דבר הוא הכיוון הכללי שנתניהו מתעקש עליו.
.

ובלי ספק הוכח שוב ושוב שהוא אסטרטג קוסם מן המעלה הראשונה שיודע לחתור למטרה ולהשיגה חרף קשיים, רובם מיותרים.

ואולי מבנה האישיות מכתיב לו הערמת קשיים מכוונים ויומיומיים לעצמו ולנו.

.

התגברות עליהם היא תמצית התנהלותו. ביבי שונא להיות מנהל תיפעול של מפעל המתנהל על מי מנוחות. מבלי משים הוא מייצר תדירות משברים כדי לאתגר את עצמו ואותנו. המשבר הבא הוא הדלק שמאפשר לו להמשיך לחתור קדימה.

.

יכול להיות שקיצו הפוליטי של ביבי קרוב. מותר להעריך שהראשון שייכנס לנעליו ייכשל ויעוף די מהר. אבל לשני כבר יהיה סיכוי להצליח כי אנחנו לא נשווה אותו לנתניהו אלא ליורשו שכשל.

.

חסידיו של נתניהו אולי לא ינסחו כך את הדברים ולחלקם מה שנכתב כאן הוא בבחינת שפה זרה ובלתי מובנת, אבל זה מה שהאינסטינקט שלהם מכתיב להם בבואם לשים שוב ושוב את הפתק מחל בקלפי.

.

אנחנו כאן ב״עניין מרכזי״ מרבים לבקר את נתניהו על מחדלי הניהול של שריו וממשלותיו לאורך השנים, אבל מעט כשבוחנים את היעדים הסופיים שאליהם השיט את הספינה שהוא קברניטה – אי אפשר שלא לומר לו: ״ביבי, שוב שיחקת אותה למען הישראלים כולם״.
.

רמי יצהר Rami Yitzhar
עניין מרכזי

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן