מבזקים

פוטין מודה: 188 אלף רוסים נהרגו מהנגיף

03476D5C-F160-45E2-AB5B-62CF145B4E4B

החשדות לפיהן שלטונות רוסיה מסתירים נתוני אמת על היקף התפשטות הנגיף ובעיקר על מימדי התחלואה והמיתה התאמתו ובחומרה יתרה.

 

עד כה הודה השלטון במותם של כ-53 אלף בני אדם אבל היום נחשף רשמית כי מספר קורנות המגפה עומד על 188 אלף איש. ההודאה הזו מעלה את רוסיה למקום השלישי בדירוג הנורא אחרי ארצות הברית וברזיל.

 

בארה״ב צויינו אתמול 19 מיליון נדבקים בהם 333 אלף הרוגים. בחלק מדינות ארה״ב המצב קטסטרופלי ואין מושיע בשל העובדה שעטיית המסכה ואי התקהלות נותרו סוגיות פוליטיות.

 

בשל המצב בארצות הברית סובלות בעיקר שכנותיה, קנדה מצפון ומקסיקו מדרום, שתיהן אינן מצליחות לבלום את התפשטות הנגיף ואת המוות שהוא מחולל.

 

באירופה החלו לחסן אבל ישנו קושי לוגיסטי עצום. הכל מעריצים את השיטה הישראלית הפועלת באמצעות קופות החולים ובעקבות היערכות נכונה בכל הנוגע לקליטת החיסון, איחסונו, הפצתו, שיטת זימון האוכלוסיה, המעקב אחריה והפיקוח הנלווה.

 

מסתבר שהבכי והנהי הפנימי אצלנו הוא מיותר יחסית למתחולל בעולם. ישראל מתגלה היום כמסודרת והיעילה בעולם הדמוקרטי. רבים מהישראלים השוהים בחו״ל אף מנסים להגיע לארץ בהקדם כדי להתחסן כאן.

 

 

עם זאת, התחלואה בישראל ממשיכה להמריא ואתמול אותרו 4,513 נדבקים חדשים.

.

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן