נפתלי בנט מצטרף לסער: לא אמליץ על נתניהו

זליגת המנדטים המטורפת ממפלגתו של נפתלי בנט החוצה, בעיקר לגדעון סער אינה נובעת רק משתיקתו הרועמת ומן הניסיון הנואש שלו לחמוק מתשובה לשאלה הניצחת האם קול לימינה לא יהיה בסוף קול לנתניהו. לאט לאט גם מסתבר שבנט זה בעצם סמטריץ׳ וסמטריץ׳ זה ימין, דתי, לאומני קיצוני חשוך ומאוס.

 

ובכל זאת המגמה ברורה והיא הקובעת בסקרים: מפלגת בנט סמוטריץ׳ מתכווצת לעומת היציבות המרשימה של מפלגת גדעון סער.

 

היום אומר נפתלי בנט הפעם הראשון, בפומבי בגלצ את המשפט הבא: "הפעם אני אומר חד משמעית – אנחנו לא נמליץ על נתניהו. נמליץ על בנט לראשות הממשלה".

.

השמעות היא שנתניהו נשאר כרגע רק עם דרעי והחרדים כתומכים ודאיים. זה מה שמביא אותו לפנות לשוק הקולות המרכזי שעד עתה היה מרכז ההשמצות, הגידופים והאיומים המרכזי שלו כולל ההפחדה האלמותית  ״הערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים״ הזכורה לשמצה.

 

מערכת הבחירות הזאת מעניינת מתמיד ולו משום שמדובר בהליך פירוק והרכבה של הגושים, הרשימות והמפלגות. בשמאל הבעיה היא כרגע איך לנפות את הכלומניקים שעלולים לדלל את המחנה על ידי בזבוז קולות לקיקיונים שאין להם סיכוי אפילו לגרד את אחוז החסימה. כמו העבודה למשל, כמו עופר שלח, כמו זילכה ואחרים. אבל על זה נדבר בהמשך.

 

עניין מרכזי

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

 

 

שיתוף:
מאמר קודםאגדה נכחדת: קבוצת הכח מתפרקת לרסיסים
המאמר הבאהחיסון של מודרנה יגיע עוד החודש
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.