מבזקים

טראמפ יודח בהליך בזק מביש

82079D2F-CC79-4DE7-ABE9-586D55D0AC46

בית הנבחרים האמריקני ידיח סימלית את דונלד טראמפ מן הנשיאות עוד לפני תום הקדנציה שלו. הדמוקרטים, השולטים בשני הבתים מעלים את ההצעה לדיון ביום שני. חלק מן הנציגים הרפובליקנים עשויים לא להתנגד למהלך.

 

טראמפ יודח בגין ההסתה, השקרים וההתנהלות מאז הבחירות שבהן הפסיד ששיאה היתה לקרוא לחסידיו לעלות לגבעת הקפיטול כדי למנוע את אישור בחירתו של ג׳ו ביידן לנשיאות.

 

בארצות הברית נמסר כי אפשר שבדיוני ההדחה ייצגו את הנשיא הבזוי וההזוי הפרקליטים המקורבים רודי ג׳וליאני ואלן דרשוביץ׳.

 

הרפובליקנים ביקשו לאפשר לטראמפ לסיים את הימים הספורים שנותרו לו בלי הדחה רישמית כדי להמנע מהלהטת מחודשת של הרוחות וכיוון שמימלא אין למהלך אפשרות מימוש מעשית בטרם תסתיים הקדנציה שלו. טראמפ כבר שרד הדחה אחת הואיל והרפובליקנים התנגדו לאישור ההחלטה שהתקבלה.

 

אם תאושר ההדחה, יהפוך טראמפ לנשיא הראשון בתולדות ארצות הברית שמודח פעמיים. טראמפ עסוק ביממה האחרונה בתחנונים על נפשו לאחר שננטש גם על ידי סגנו מייק פנס ומרבית צוותו. הוא מסולק מן הבית הלבן ב-20 בינואר בבושת פנים חסרת תקדים אחרי קדנציה עלובה אחת. חוץ מנתניהו אין איש בעולם שמתעצב על כך.

 

סגן הנשיא מייק פנס הודיע שיגיע לטקס השבעת ביידן. טראמפ כמובן לו יבוא והנשיא החדש אמר כי זו ההחלטה הנכונה היחידה שהוא קיבל בקדנציה שלו.

 

בינתיים סולק טראמפ גם מכל הרשתות החברתיות. ה-FBI חוקר את הפלישה לגבעת הקפיטול. עשרות מפגינים שזוהו בסירטוני הרשותות כבר נעצרו וחלקם צפויים לעשרות שנות מאסר.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן