מבזקים

הכל על תעודת המתחסן והדרכון ירוק שישיבו לך חלק מחרויות הפרט שאיבדת

6DB829A4-A843-4497-873F-67FD3993A5D7

קבלו מאתנו ב״עניין מרכזי״ כמעט כל מה שצריך לדעת על הדרכון הירוק והחיים אחרי קבלת החיסון השני.

.

רק שבוע אחרי קבלת המנה השנייה של החיסון ניתן לומר שהחיסון הושלם.

גם למחוסן חשוב להמשיך את השימוש בכל האמצעים כדי לבלום את המגפה, כמו כיסוי הפה והאף על ידי מסכה, חיטוי ידיים לעתים קרובות ושמירה על מרחק של שני מטרים מאחרים.

.

בינתיים לא ידוע אם החיסון מונע הדבקת אחרים בנגיף הקורונה, ולכן צריך לשמור על הגבלות הריחוק החברתי.

.

שבוע לאחר קבלת המנה השנייה יקבלו המתחסנים את “תעודת המתחסן” שתהיה תקפה למשך חצי שנה, בתקווה שהתוקף יוארך אם החיסון יתגלה כעמיד לאורך זמן.

.

המתחסנים יקבלו גם את “הדרכון הירוק” שמאפשר כניסה לפעילויות שונות שכיום הופסקו לגמרי בשל הגבלות הקורונה וייפתחו רק למי שיחזיק בדרכון הירוק.
.

הדרכון הירוק ותעודת המתחסן חשובים לשלושה דברים: “חסינות עדר, שכבת הגנה להפעלת שגרת חיים בטוחה, וקידום תהליכי פתיחה של המשק”.
.

תעודת המתחסן פוטרת את המחזיק בה מחובת בידוד לאחר חשיפה לנדבק מאומת, פטור מבידוד בעת חזרה ארצה ממדינה אדומה וכן תפטור את המתחסנים מעריכת בדיקות קורונה או הצגת תוצאה שלילית בעת כניסה ל”איים הירוקים” עתידיים.

.

ניתן יהיה להוריד את התעודה מאתרי האינטרנט של קופות החולים, ותהיה אפשרות להורדת גרסה באנגלית של התעודה לטובת המתחסנים שירצו לטוס לחו”ל.

.

הדרכון הירוק מאפשר כניסה לפעילויות שונות ול”איים הירוקים”. את הדרכון יקבלו מתחסנים אחרי קבלת מנה שנייה, חולי קורונה שהחלימו, ומי שעשה בדיקה סרולוגית והתגלו בגופו נוגדנים לנגיף הקורונה.

.

הדרכון יהיה מונגש באמצעות יישומון (אפליקציה) ובהנפקת טופס פיזי, ויופעל בכפוף למדיניות פתיחת המשק.

.

מחזיקי הדרכון הירוק יוכלו להיכנס למופעי תרבות, אירועי ספורט, כנסים, אירועים שונים ומוזיאונים. כמו כן תתאפשר כניסה ל”איים הירוקים” ללא דרישה לערוך בדיקת קורונה לפני ההגעה. בנוסף נבחנת האפשרות לאפשר כניסה של מחזיקי הדרכון הירוק גם אל מסעדות, בתי קפה, קניונים, מלונות, חדרי כושר ובריכות שחייה.

.

הדרכון הירוק לא נדרש בינתיים במערכת החינוך, במקומות העבודה, בחנויות הרחוב, בתחבורה הציבורית ובבתי התפילה.

.

במסגרת הדרכון הירוק תהיה אפשרות לקבלת דרכון זמני ל-72 שעות. הדרכון הזמני מיועד עבור מי שלא התחסן נגד קורונה או לא החלים מהנגיף, אך ערך בדיקת קורונה ונמצא שלילי.

.

גם אחרי שהדרכון הירוק יחל בפעילות עדיין יהיו הגבלות על תפוסה והתקהלות, שיהיו תקפות גם לאנשים שמחזיקים בדרכון. ההפעלה לא תחייב הצבת מכשור מיוחד בבתי העסק, ואישור הכניסה לכל מקום ייעשה ככל הנראה באמצעות האפליקציה או התעודה המודפסת.

.

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן