מבזקים

איתות לסין: אוסטרליה מתחזקת צבאית וימית

58455989-8275-41D6-AD33-08040C925912

שרת ההגנה האוסטרלית, בראיון עימה, הודיעה כי הממשלה הפדראלית תשקיע יותר ממיליארד דולר בפיתוח ובהצטיידות של טילים ימיים מתקדמים.

.

פרוייקט הפיתוח וההצטיידות מהווה אמירה חד משמעית ברורה לסינים המגלים באחרונה סימנים ברורים של התעצמות צבאית ומגבירים באופן מדאיג את נוכחותם הימית באזורים שונים בעולם, לרבות באזורים החיוניים למדינת האי הענקית. 

.

אוסטרליה הודיעה כי בכוונתה לשמר את ריבונותה הימית, האווירית והיבשתית. השרה הדגישה כי מדינות שונות באזור מפתחות ומצטיידות בטכנולוגיות ובאמצעי לחימה מתקדמים ומתוחכמים. מהלכים אלו של מדינות האזור, הולידו מירוץ חימוש בזירה.

.

דבריה של השרה נאמרו למרות שבמהלך השנים האחרונות התגברה המתיחות המדינית והצבאית בין המדינות. זאת על רקע הפעילות הצבאית הסינית בים סין הדרומי ובקרבת אוסטרליה, פעילות ריגול סינית ותקיפות סייבר כנגד תשתיות לאומיות ימיות וצבאיות באוסטרליה.

שרת הביטחון, לינדה ריינולדס, ציינה שהמימון יאפשר לחיל הים הצטיידות בטילים ארוכי טווח, טילי קרקע-אוויר ארוכי טווח, טורפדו קל מתקדם ויכולות מורחבות לתקיפת מטרות יבשה מהים.

.

“כל כלי הנשק החדשים הללו ישפרו את ההגנה על המשאבים הימיים שלנו וגם על גבול האומה שלנו”, אמרה השרה לעיתונאים, בתדרוך שהתקיים בשבוע האחרון.  השרה אף הוסיפה כי טווח הטילים החדשים יאפשרו לאוסטרליה פגיעה במטרות בטווחים גדולים מ- 1500 ק”מ.

.

במקביל אוסטרליה תבנה שמונה ספינות סיור חדשות, הכוללת מערכות לחימה והגנה מתקדמות, המבוססות על שלל יכולות אוטונומיות.

בדבריה הודגש כי אוסטרליה רואה חשיבות בשיתוף פעולה עם מדינות אחרות בנות בריתה.

.

ככל הנראה אוסטרליה כבר החליטה על אמצעי הלחימה שבכוונתה לרכוש. עד היום התבססה המדינה על רכש אמצעי לחימה מארצות הברית, כולל טילים, מטוסי קרב ומערכות לחימה מתקדמות. סביר יהיה להניח שגם הרכש הקרוב יתבסס על חוזים מול תעשיות הביטחון האמריקאיות.

.

הידיעה הבאה מדגישה את המקור לחשדות האוסטרליים:

ים סין הדרומי: הצבא הסיני מפעיל משגרי טילים בליסטיים לאימון / ד”ר אייל פינקו

.

סין הציבה כ- 20 משגרים עם טילים בליסטים מתקדמים לטווח בינוני (IRBM) באזורים שונים במדינה. האזורים בהם פוזרו המשגרים הם בקרבת הגבול הימי המזרחי של המדינה ובגבולה המערבי. הטילים שהוצבו הם טילים בליסטיים מדגם DF-26, שנועדו לפגיעה בכלי שיט בטווחים של  למעלה מ- 5000 ק”מ.

.

טילים אלו מצוידים בראשי קרב קונבנציונאליים או גרעיניים, ונועדו לפגוע בכלי שיט גדולים כגון נושאות מטוסים. בטילים משולבת מערכת תקשורת לוויינית, המאפשרת למערכת הנשק לעדכן אותם על מיקומה העדכני של מטרתם ובכך לאפשר פגיעה מדויקת במטרות דינאמיות בטווחים רחוקים.

.

מיקום משגרי הטילים ברחבי סין, מאפשר לסינים לפגוע בכלי שיט בים סין הדרומית ובאוקיינוס ההודי.

.

דובר הצבא הסיני מסר כי משגרי הטילים הוצבו במדינה על מנת לאמן את צוותי הצבא הסיני, כחלק מהגברת המוכנות של הצבא הסיני למערכה צבאית מול ארצות הברית. בין שתי המדינות קיימת מתיחות צבאית גדולה מזה למעלה מעשור בים סין הדרומית, על רקע השתלטותה של סין על שטחים ימיים והכרזתם כאזורים כלכליים בשליטה סינית. יחד עם זאת, מיקום הטילים מהווה איום גם על הצי ההודי, ושולח אף אליה מסר מאיים.

.

תמונות לוויין שהוצגו באינטרנט, מצביעות על כך שבמסגרת האימונים שמקיים הצבא הסיני בוצעו שיגורים של טילים בליסטיים מהאזורים השונים.

.

משגרי הטילים נפרסו הרחק מקו החוף, ביישובי ספר ובמדבריות, כשהם נעזרים בטופוגרפיה על מנת להסתתר. פריסה זו נועדה להגן עליהם מפני תקיפה של טילי השיוט האמריקאיים מדגם טומהוק, שטווח פעולתם לא מאפשר להם להגיע לאזורים בהם הוצבו משגרי הטילים.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן