סקרי סופ״ש: חולדאי מיואש – שוקל פרישה

מצבו של חולדאי החמיר בסקרי סוף השבוע והוא מתרחק מאחוז החסימה. מקורבים מדווחים על אובדן ביטחון עצמי ותחושת דכדוך עמוק שהשתלטה על המפלגה החדשה.

 

חולדאי, שקיווה לעמוד בראש גוש השמאל ולהיות הבני גנץ התורן, נפל קורבן להזיותיו והתרסק ככל שעבר הזמן מאז ההכרזה. מי נחלש ומתאדה הוא גם בוגי יעלון וכמובן עופר שלח שמחוק לחלוטין. הקולות הללו זלגו ליאיר לפיד ולמרב מיכאלי, השניים שלא בגדו במצביעיהם ונותרו באופוזיציה.

 

בכל הסקרים, לפיד מתבסס כמפלגה השנייה בגודלה אחרי הליכוד עם כ-18 מנדטים. כרגע למתנגדי נתניהו רוב מוחלט לפי הסקרים. נתניהו עם 29-30 מנדטים ולצידו החרדים וש״ס עם כ-15 מנדטים יחד.

 

סער מתייצב סביב ה-14 מנדטים בעוד שבנט מתחזק לאחר שנפטר מהימין הקיצוני ההזוי של סמוטריץ׳.

 

עם זאת, המצב עדיין נזיל. אנחנו בימים האחרונים לסגירת הרשימות והשאלה המרכזית תהיה מה יקרה בחזית הישראלים, העבודה, גנץ והספיחים חסרי הסיכוי. גנץ נע סביב 4-5 מנדטים והוא ייכנס לכנסת הבאה גם אם ירוץ לבדו.

 

אצל הישראלים, אפשר שאם חולדאי לא יצליח לצרף אליו שותפים משמעותיים, הוא יברח וטוב שכך. בעצם, חבל שבכלל צץ.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהסגר יסתיים בשבוע הבא
המאמר הבאחשד לנסיונות פיגוע במטרות ישראליות באירופה ובהודו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.