מבזקים

פלסטין הזדרזה לדרוש חקירה נגד ״פשעי מלחמה ישראליים״

D8901A8C-7195-4296-974B-2EB026663768

ההכרה של בית הדין הבינלאומי בהאג בלגיטימיות התביעות נגד ישראל בכל הנוגע להתנהלותה בשטחי הגדה והרצועה שנכבשו במלחמת ששת הימים מעוררת תקווה גדולה בקרב הפלסטינים ובקרב גורמים בינלאומיים שונים שעתידים להגיש בקרוב תביעות על פשעי מלחמה כביכול.

 

שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל מלכי, היה מראשוני המברכים על החלטת בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג להעניק סמכות לתובעת בבית הדין לחקור את ישראל בנוגע לפשעים לכאורה שביצעה.הוא קרא לתובעת בית הדין הפלילי בהאג, פאטו בנסודה, לפתוח בהקדם האפשרי בחקירה נגד ישראל”.

.

בית הדין בהאג מנהל כבר מ-2015 חקירה ראשונית כנגד הטענות לפשעים אותם ביצעה ישראל, לכאורה, בשטחים, בכללם מדיניות בניית ההתנחלויות, ופשעים שביצעו שני הצדדים במהלך מבצע “צוק איתן” ב-2014. הבקשה שהוגשה היום עשויה לזרז את קבלת ההחלטה אם לפתוח בחקירה מלאה, שעלולה להוביל להעמדתם לדין של בכירים ישראלים.

.

ומנגד פרסם שר החוץ גבי אשכנזי הודעה נגדית ולפיה

“ההחלטה מעוותת את הדין הבינלאומי והופכת מוסד זה לכלי שרת פוליטי בידי התעמולה האנטי-ישראלית”, אמר.

.

לדעת אשכנזי אין לבית הדין סמכות לדון בנושא הפלסטיני. “החלטת השופטים מעניקה פרס לטרור ולסרבנות הרשות לשוב למו”מ ישיר עם ישראל, ותורמת, הלכה למעשה, לקיטוב בין הצדדים”.

.

 

״עניין מרכזי״

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן