מבזקים

נתניהו, נוני מוזס והזוג אלוביץ׳ על ספסל הנאשמים

15FD0A7F-A178-4026-B8AD-EC81D675661A

בחוץ: הפגנה בינונית נגד הנאשם. שלט ענק עם הסיסמא קריים מיניסטר במקום פריים מיניסטר. זה משחק מילים באנגלית שאפשר לתרגם כראש הפשיעה במקום ראש הממשלה.

 

מנגד, מפגין יחיד עם שלט נוסח אוהדי ליברפול לאובת נתניהו. ביבי הורה לשריו ולח״כיו לא להגיע אחרי התגובות הנוראיות בפעם הקודמת. מחזה סוריאליסטי שהניב תוצאה טובה לביבי. התנהלותו המכובדת והעדר השערוריות מנע תגובות נזעמות מיריביו הפוליטיים. בינתיים, לפחות.

 

התגובה הכי חד משמעית היתה של בני גנץ: “יום שבו ראש ממשלה בישראל מתייצב בבית המשפט, הוא יום קשה ועצוב למדינת ישראל וכל אזרח בישראל מרגיש מחנק בגרון”. גנץ המשיך ותקף כי “חודשים ארוכים שמערכת המשפט נמצאת תחת מתקפה חסרת תקדים. מפלגת שלטון שמנסה לפגוע ברשות השופטת באמצעות חקיקה, והיום גם בהסתה ובתקשורת, באיומים אישיים על בעלי התפקידים. הדבר הזה הוא איום על הדמוקרטיה הישראלית. נגד זה אנחנו נלחמים. יום יום”.

.

מדינת ישראל נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. מדינת ישראל נגד הבוס של קבוצת ידיעות אחרונות ynet ומדינת ישראל נגד הטייקונים שליטי בזק, yes ועוד לשעבר. מלחמת ההתשה האינסופית שמנהל נתניהו המורה לעכב, להשהות, לדחות ובבוא היום לבטל את ההליכים הפליליים הננקטים נגדו, אמנם יצרה פירוד איום בארצנו ומפוררת את החברה היהודית מפנים, אבל בסופו של דבר התהליך המתבקש מתקיים. אם נתניהו חף מפשע – יש לאפשר למאות העדים ולאלפי המסמכים, ההקלטות והראיות האחרות לצוץ ולהישמע ובית המשפט יכריע.

.

בפתח הדיון במחוזי בירושלים אישר נתניהו בקולו את המענה שהגישו עורכי דינו לכתב האישום, וכפר באישומים נגדו. עם סיום חובת הנוכחות שלו, יצא ואמר: “תודה רבה כבודכם”. גם שאר הנאשמים – הזוג אלוביץ’ ונוני מוזס, כפרו בעובדות המיוחסות להם בכתב האישום.

.

נתניהו מוזס והאלוביצ׳ים כופרים בהאשמות עתה מתחיל השלב הבא והמעשי של המשפט: שלב ההוכחות. נתניהו חותר לדחיית תחילת שלב ההוכחות עד לאחר הבחירות. הוא לא רוצה שדברים שיישמעו נגדו בבית המשפט יהדהדו בבוא ההמון להצביע.

 

הפגנות נגד נתניהו מחוץ לבית המשפט בירושלים ומנגד, אבטחה נרחבת של השב״כ כולל צלפים על הגגות ומאבטחים מחטטים בפחי האשפה בסביבה

 

הביביתון נרתם למלחמה הפסיכולוגית נגד בית המשפט בטענה המוזרה שאם יהיו דיונים לפני הבחירות זה יהיה ״משפט ראווה״. אין גבול לטריקים, לשטיקים ולזרועותיו הארוכות של ביבי המשחק לכם במוח המטרה להשאירו לנצח בבלפור.

 

דיווחים על שייתרחש בבית המשפט – בהמשך.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן