מבזקים

כך נתניהו מתזמן חזרה לשיגרה לפי האינטרס האישי – העיקר שלא יוחלף

C0D1020A-2583-4062-9F18-F364B86A6929

הכל פוליטי אצל נתניהו. ה-כ-ל. לא באמת איכפת לו כרגע משום דבר זולת מיקסום סיכוייו להישאר בבלפור לנצח. תאריך היעד הוא 23.3.2021. לאחריו הכי חשוב לו שאם לא יהיה לו רוב מספיק לשלוט הרי שגם לאחרים לא יתאפשר הדבר. וכך יוכל להישאר ראש ממשלת מעבר ניצחי. מבחירות לבחירות הוא הרי נותר בתפקיד מבלי יכולת להזיזו.

 

לפיכך, הכל מתוזמן לפי יום הבחירות. המטרה היא לאפשר חזרה לשיגרה מלאה קרוב לבחירות אם יש לכך הצדקה ואם לא. להבנת ביבי אם אתם תחושו את ההקלה המובנית הנילווית לסיום ההגבלות הרי שתהיו אסירי תודה לנתניהו והתת מודע שלכם יהיה חשוף למסרים שיערערו את התקווה שאחר יכול להיות טוב ממנו ולכן – או שתצביעו עבורו או שתשארו בבית אבל לא באמת יהיה לכם בוער להחליפו.

 

אם זה ברור, מכאן ואילך ייקל עליכם להבין מה עומד מאחורי כל החלטה של ביבי. הכל פוליטי ואישי. אתם עבורו סתם נשאי פתקים למעטפה ולקלפי.

 

בינתיים, המסחר לא ייפתח חרף איומי סוחרים ומפעילי קניונים ומרכזי קניות להפעילם ממחר. מערכת החינוך חוזרת  ביום חמישי ללימודים בגנים ובבתי הספר. הם יתקיימו בישובים ירוקים וצהובים ובחלק מהישובים הכתומים. הערים הצהובות בישראל, שבהן ניתן יהיה ללמוד בגנים ובחלק מהשכבות בבתי הספר הן גבעתיים, נשר, רהט, טירה, רמת השרון, הרצליה, יהוד, כפר סבא, קריית אונו ונוף הגליל. בישראל אין כרגע כלל ערים ירוקות.

.

שכבות הגיל: גנים וכיתות א’-ד’

*****

קבינט הקורונה החליט הערב (ג’) כי הלימודים הפיזיים בגנים ובבתי הספר יחלו ביום חמישי הקרוב, ה-11 בפברואר 2021. החלטת הקבינט מתייחסת למוסדות חינוך המצויים ביישובים ירוקים, צהובים ובחלק מהכתומים כפי שקבע משרד הבריאות, ולשכבות הגיל: גנים וכיתות א-ד.

.

ביתר האזורים ובשכבות הגיל ה’-יב’ הלמידה תימשך מרחוק.

.

הלמידה באזורים ירוקים, צהובים ובחלק מהאזורים הכתומים:
*בגני הילדים*: הלימודים יתקיימו לאורך 6 ימים בשבוע, בהתאם למערכת השעות הרגילה.

.
*בצהרוני גני הילדים*: יפעלו 5 ימים בשבוע, בצוותים קבועים ובקבוצות קבועות (מ-3 כיתות גן לכל היותר, עד 28 תלמידים בקבוצה) .
*

בכיתות א’-ב’*: הלמידה תתקיים בכיתות מלאות לאורך 5 ימים בשבוע למשך 5 שעות ביום.

.
*בצהרוני כיתות א’-ב’*: יפעלו 5 ימים בשבוע, בקבוצות קבועות ובצוותים קבועים.

.
*בכיתות ג’-ד’*: הלימודים יתקיימו בקבוצות קבועות (עד 20 תלמידים בקבוצה) לאורך 5 ימים בשבוע למשך 5 שעות ביום.

.
*בכיתות ה’-יב’*: הלימודים ימשיכו להתקיים במתכונת של למידה מרחוק.

.

*מעבר בין קבוצות לימוד*:
*בכיתות א’-ב’*: מורה יוכל ללמד תוך מעבר בין 3 קבוצות אורגניות קבועות, לכל היותר.

.
*בכיתות ג’-ד’*: מורה יוכל ללמד תוך מעבר בין 4 קבוצות אורגניות קבועות, לכל היותר.

.

*מפגשים בשטח פתוח- בכל האזורים, בכל הצבעים ובכל הגילים*:

.
בגני הילדים, בבתי ספר היסודיים והעל יסודיים (כולל בכיתות ה’-יב’) ניתן לקיים מפגשים בשטח פתוח בקבוצה של 9 תלמידים ומורה לכל היותר.

.

*בחינות בגרות, מתכונת, הסמכה ומיון למוסדות חינוך (סמינרים)*:
יתקיימו בכל האזורים בהתאם למתווה הבחינות.

.

על פי מתווה משרד הבריאות, בגנים ובכיתות א’-ד’ יחזרו ללמוד בערים שצבע הרמזור שלהן ירוק וצהוב. בנוסף, יתקיימו לימודים רגילים גם בערים כתומות שציון הרמזור שלהן אינו גבוה מ-6.5, וששיעור המחוסנים בהן בקרב בני 50 ומעלה גבוה מ-70%. בכל היישובים, גם האדומים, יותרו פעילות חינוכיות בשטח פתוח של עד עשרה אנשים (כולל המורה).

.

בערים כתומות שעונות על הקריטריונים הן:

 רמת גן, רעננה, נס ציונה, כרמיאל, קריית מוצקין, טירת כרמל וכפר יונה. גם היישובים רמת ישי וסביון נכללים ברשימה זו. משרד הבריאות כלל בה את מבשרת ציון, אבל ייתכן שמדובר בטעות – מאחר שלפי אתר המשרד ציון הרמזור של מבשרת ציון הוא 8.1.

.

בתל אביב, מתוך 15 אזורים, רק בשלושה ישובו ללמוד – רובע 1 מזרח (הכולל את אפקה, רמת אביב, רמת אביב ג’ ונווה אביבים), רובע 2 מערב (הכולל את נאות אפקה, מעוז אביב, תל ברוך והדר יוסף) ורובע 4 שבמרכז העיר, המכונה “הצפון החדש”. בכל שאר האזורים, ובכלל זאת כל דרום תל אביב ומזרח העיר, הילדים ימשיכו בזום.

בירושלים השכונות היחידות שצבען צהוב, ושבהן מערכת החינוך תחזור לפעול הן בית הכרם, רמת מוצא ובית צפאפא. בחיפה הגנים ובתי הספר ייפתחו רק בכרמל, רמות כרמל והאזור המכונה קריות-מפרץ חיפה, ויישארו סגורים בהדר, נווה שאנן ומערב חיפה. בבאר שבע ייפתחו הלימודים באזור 2 (מתוך שבעה אזורים) ובפתח תקווה – באזור 3 (מתוך תשעה) גם אשדוד, נתניה וראשון לציון חולקו לאזורים, אבל שם כל התלמידים יישארו בבתים בינתיים (פרט לקבוצות קטנות בשטח פתוח).

רשימת הערים הכתומות שציון הרמזור שלהן גבוה מ-6.5 או שלא עומדות במדד שיעור המתחסנים ארוכה מאוד. היא כוללת פרט לתל אביב, באר שבע, אשדוד, פתח תקווה, ראשון לציון, חיפה ונתניה (שחולקו כאמור לאזורים) גם את סכנין, מגדל העמק, קריית ים, גבעת שמואל, אום אל פחם, אשקלון, חולון, רחובות, טבריה, אור יהודה, אילת, קריית אתא, טמרה, ראש העין, אור עקיבא, קריית ביאליק, יקנעם עילית, נהריה, הוד השרון, נצרת, דימונה, מודיעין-מכבים-רעות, חדרה, שפרעם, עפולה ומעלות תרשיחא.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן