מבזקים

ישראל מחסנת את אסד וצבאו בתיווך רוסי

689D974E-9DB2-40D4-AD3D-9C1EC1A3BDDF

ישראל מממנת רכישת 1.2 מיליוני מנות חיסון למשטר אסד כחלק מעסקת החזרת הישראלית שחצתה את הגבול מרצונה ברמת הגולן. הסורים הם שיזמו את סילוקה. הם התקשו לתפקד מולה.

 

ישראל של נתניהו הציגה זאת תחילה כעסקת החלפה: הישראלית החרדית לשעבר תמורת שני רועי צאן. ואז נודעה האמת. הצנזורה הידקה את הפיקוח על התקשורת הישראלית ועד עתה חל איסור לפרסם את פרטי העיסקה ואת מחירה  ההערכה היא שמדובר בתשלום של מיליוני דולרים.

 

הכסף יימסר לרוסים וכך החיסונים יגיעו לאסד שיחסן את חצר הנשיאות, את בכיריו ואת צבאו ומקורביו. חבר הכנסת אחמד טיבי היה הראשון לפרסם בסוף השבוע: “בשבוע שעבר העליתי בכנסת דרישה לאפשר הכנסה של אלפי חיסונים לעזה ולהעביר חיסונים לפלשתינים בגדה מהמלאי הגדול שיש בישראל (אחריות של כח כובש). האם חייבים להמתין שיהודי/ה יחצה את הגבול לעזה כדי לזכות בחיסון? אפשר אחרת. זה החוק הבינלאומי וזה אנושי. מדובר באותו שטח אפדמיולוגי רציף”.
.

הצעירה הוחזרה לישראל במטוס מיוחד שיצא למוסקבה. לא נמסר מה היה במטוס, פה פרק בבירה הרוסית ורק ששב עם הישראלית. נתניהו מיהר לשוחח עם אימא שלה. בשל מצבה, לא מתאפשר לתקשר עימה. גם שמה לא ניתן לפרסום.

 

הצנזורה עדיין לוחצת ואוסרת. רבים טוענים שהמניע הוא פוליטי. נתניהו מסר בהודעה מעורפלת עטופה בהתהדרות פוליטית פסולה. הכל תעמולת בחירות. האישה חצתה את הגבול בשניים בפברואר.

.

נתניהו:  “לפני ימים אחדים צעירה ישראלית חצתה את הגבול לסוריה. אני שוחחתי פעמיים עם ידידי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ביקשתי את עזרתו כדי להשיב אותה – והוא אכן פעל. אני מבקש להודות לנשיא המדינה, ראש המל״ל, מתאם השבויים והנעדרים, צה״ל, שב״כ, מוסד, משרד הביטחון, משרד החוץ ולכל מי שעזר בפעולה החשובה הזאת. תודה לכם”.

.

ועכשיו יושבים הפלסטינים בגדה וברצועה ושואלים את עצמם: ״אנחנו דורשים זה שבועות על שבועות לחסן גם אותנו בגדה וברצועה ונתניהו מסרב. מה אפשר ללמוד מהמלך הרברבני של נתניהו מול הסורי?״.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן