ישראל מחסנת את אסד וצבאו בתיווך רוסי

ישראל מממנת רכישת 1.2 מיליוני מנות חיסון למשטר אסד כחלק מעסקת החזרת הישראלית שחצתה את הגבול מרצונה ברמת הגולן. הסורים הם שיזמו את סילוקה. הם התקשו לתפקד מולה.

 

ישראל של נתניהו הציגה זאת תחילה כעסקת החלפה: הישראלית החרדית לשעבר תמורת שני רועי צאן. ואז נודעה האמת. הצנזורה הידקה את הפיקוח על התקשורת הישראלית ועד עתה חל איסור לפרסם את פרטי העיסקה ואת מחירה  ההערכה היא שמדובר בתשלום של מיליוני דולרים.

 

הכסף יימסר לרוסים וכך החיסונים יגיעו לאסד שיחסן את חצר הנשיאות, את בכיריו ואת צבאו ומקורביו. חבר הכנסת אחמד טיבי היה הראשון לפרסם בסוף השבוע: "בשבוע שעבר העליתי בכנסת דרישה לאפשר הכנסה של אלפי חיסונים לעזה ולהעביר חיסונים לפלשתינים בגדה מהמלאי הגדול שיש בישראל (אחריות של כח כובש). האם חייבים להמתין שיהודי/ה יחצה את הגבול לעזה כדי לזכות בחיסון? אפשר אחרת. זה החוק הבינלאומי וזה אנושי. מדובר באותו שטח אפדמיולוגי רציף".
.

הצעירה הוחזרה לישראל במטוס מיוחד שיצא למוסקבה. לא נמסר מה היה במטוס, פה פרק בבירה הרוסית ורק ששב עם הישראלית. נתניהו מיהר לשוחח עם אימא שלה. בשל מצבה, לא מתאפשר לתקשר עימה. גם שמה לא ניתן לפרסום.

 

הצנזורה עדיין לוחצת ואוסרת. רבים טוענים שהמניע הוא פוליטי. נתניהו מסר בהודעה מעורפלת עטופה בהתהדרות פוליטית פסולה. הכל תעמולת בחירות. האישה חצתה את הגבול בשניים בפברואר.

.

נתניהו:  "לפני ימים אחדים צעירה ישראלית חצתה את הגבול לסוריה. אני שוחחתי פעמיים עם ידידי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ביקשתי את עזרתו כדי להשיב אותה – והוא אכן פעל. אני מבקש להודות לנשיא המדינה, ראש המל״ל, מתאם השבויים והנעדרים, צה״ל, שב״כ, מוסד, משרד הביטחון, משרד החוץ ולכל מי שעזר בפעולה החשובה הזאת. תודה לכם".

.

ועכשיו יושבים הפלסטינים בגדה וברצועה ושואלים את עצמם: ״אנחנו דורשים זה שבועות על שבועות לחסן גם אותנו בגדה וברצועה ונתניהו מסרב. מה אפשר ללמוד מהמלך הרברבני של נתניהו מול הסורי?״.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםפותחים ונזהרים: המסחר, התרבות הספורט והחינוך מתחדשים
המאמר הבאעבודות תחזוקה והתחדשות נרחבות בכור בדימונה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.