מבזקים

נתניהו סוחר בחיסונים של המדינה בלי דיון ואישור כחוק

903B4F54-4F2E-447E-BDEB-EFD737873DEB

נתניהו מקושש לעצמו יתרונות מפוקפקים תוך זלזול מופגן וחסר מעצורים בחיסונים שנרכשו בכספי ציבור ומהווים נכס איסטרטגי ממדרגה ראשונה.

 

היום חשף בני גנץ כי הדברים מבוצעים כבדיקטטורה אפילה ללא שאפילו שר הביטחון, שר החוץ ומערכות שלטוניות נוספות יודעות על כך ומאשרות את המעשים.

 

במכתב ששיגר שר הביטחון וראש הממשלה החליפי הוא אומר: “אספקת חיסונים למדינות בעולם לא הועלתה מעולם לדיון בפורומים הרלוונטיים. מלאי החיסונים הוא נכס של מדינת ישראל, והאמירה בהודעתך שלפיה ‘הצטברה כמות חיסונים שלא נעשה בה שימוש’, בעוד שמרבית האוכלוסייה בישראל טרם התחסנה בחיסון השני, היא שקרית”.

.

גנץ פנה בין היתר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על מנת שיבחן את הנושא והוסיף כי “מדובר בהחלטה מדינית-ביטחונית משמעותית, ובהתאם לכך, היא צריכה להתקבל לפי ההליכים הקבועים בדין”.

.

נתניהו והמל”ל הנתון לפיקוחו הישיר ולשליטתו הבלתי מעורערות החליט

למסור אלפי חיסונים למרוקו, צ’אד, מאוריטניה, קונגו, גינאה המשוונית, אוגנדה, ניז’ר, קניה, אתיופיה, הונדורס, גואטמלה, צ’כיה, סן מרינו, קפריסין, הונגריה, איטליה, והאיים המלדיביים.

.

נתניהו הצליח להרגיז לא רק גורמים בישראל אלא אפילו במדינות שהוא מעביר לשליטיהם את החיסונים. גורמים דיפלומטים איטלקים הודיעו כי מעולם לא ביקשו חיסונים מישראל וגם לא יקבלו כאלה.

.

גנץ דורש לכנס את הקבינט המדיני ביטחוני לדון בנושא.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן