מבזקים

ביידן מפציץ בסוריה, מאשים השליט הסעודי ברצח ומאיים על איראן

CC3EE430-D1EF-4FF7-80C3-F239B49346A9

סוף סוף חזרה השפיות לבית הלבן. הנשיא החדש ג׳ו ביידן מתקן צעד אחר צעד את הטירוף והחורבן המוסרי והמעשי שטראמפ המוטרף הותיר מאחוריו.

 

אחרי סדרת תיקונים מיידיים שביצע במדיניות הפנים חלה ירידה דרסטית בתחלואה בארה״ב, לעומת זינוק בהתחסנות והפחתה בתמותה. גם הכלכלה חוזרת אט אט למסלולה. במקביל מטופלים היחסים המעורערים שיצר טראמפ מול קנדה ושכנותיה מדרום.

 

במזרח התיכון ובאירופה שינוי מהותי. ביידן חידש את מגעיו עם מנהיגי אירופה, החזיר את ארה״ב להסכם פריז הנוגע למאבק העולמי בשינויי האקלים, הבהיר לפוטין שלא יאפשר לו להשתולל באוקראינה, הרגיע את היחסים המתוחים עם סין ואז התפנה לאזורנו.

 

ביידן פועל לחזרה להסכם הגרעין עם איראן אבל המתכונת הדוקה מבעבר. הוא מסרב לדון אפילו בהסרה מיידית של הסנקציות כפי שטהרן דורשת, מדבר עם נתניהו ועם המלך הסעודי הקשיש כשאיראן והאיום הנובע ממנה במרכז העניינים.

 

ואז מגיעה גם ההפצצה האמריקנית לקראת סופהשבוע של מטרות פרו איראניות בסוריה. ללמדך שביידן זה לא אובמה הוותרן אבל גם לא טראמפ האוויל. הנשיא הדמוקרטי אינו מהסס להפעיל את הכוח האמריקני ומוכיח כי אמריקה אינה מוותרת על מעמדה כמעצמת על פעילה.

 

ואז מגיע היום הדוח הגנוז שלא פורסם המאשים את יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן באחריות לרצח המזעזע של העיתונאי הסעודי חשוקג׳י, מי שביקר את שיטות הדיכוי של יורש העצר. החיסול של העיתונאי שחי באמריקה נכתב עבור הוושינגטון פוסט בוצע באופן מזעזע בקונסוליה הסעודית באיסטנבול. העיתונאי פותה להגיע לקונסוליה, שם נרצח, גופתו בותרה בתוככי הבניין והועלמה. חוליית החיסול השתמשה לפי הדוח האמריקני במטוסים פרטיים שנרכשו בידי יורש העצר בן סלמן. הנשיא ארדואן זועם מאז על הרצח המזעזע שנעשה בטורקיה.

 

 

ביידן הוא היפוכו של טראמפ ופועל ברצינות ובנחישות להחזיר את אמריקה לגדולתה האמיתית ולא בציוצים ילדותיים של חולה גדלות מטומטם שהתגלגל לבית הלבן והתרסק. על הדרך הוא אינו שוכח את תעלולי נתניהו ובן סלמן שעשו הכל כדי למנוע את נצחונו בבחירות לנשיאות. בוושינגטון לא יתעצבן אם גם העם בישראל יתעשת ויעיף לאלף עזאזל את הנאשם מבלפור.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

MerkaziTV

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן