מבזקים

מומחה ללוחמה ימית מנתח את התקפת הטילים על ספינת הסחר הישראלית במפרץ

4103BEDE-5324-4B12-BC85-425A21288EB1

שר הביטחון, בני גנץ, מעריך כי האיראנים עומדים מאחורי תקיפת ספינת הסחר של רמי אונגר שהעבירה מכוניות מאירופה לערב הסעודית ולמדינות המפרץ והיתה בסיום משימתה בדרכה לסינגפור. ספינת הסחר נעה תחת דגל לא ישראלי בעת שטילים פגעו בה.

.

גנץ אמר כי הקרבה בין מקום האירוע לרפובליקה האסלאמית מעלה חשש כי היא זו שאחראית לתקיפה, אך הוסיף כי החקירה עדיין לא הסתיימה.

לדבריו, “צריך להמשיך לחקור”, הדגיש. “האיראנים מחפשים לפגוע בישראלים ובתשתית ישראלית. הסמיכות לאיראן מביא את ההערכה שיש סבירות שמדובר ביוזמה איראנית. מחויבים להמשיך לבדוק”.

.

 

אוניית הסוחר MV Helios Ray סמוך לחופי עומאן. אונייה זו מיועדת להובלת רכבים, ובבעלות ישראלית של איש העסקים, רמי אונגר.

בעת הפיצוצים נשאה האונייה את דגל איי באהמה. בכלי השיט התגלו שני חורים בכל אחד מדפנות גוף הספינה, אך כושר השיט שלה ו– 28 אנשי צוותה לא נפגעו, והאונייה הפליגה לנמל דובאי, הקרוב למקום הפגיעה.

.

בעלי האונייה מסרו כי בעת הפגיעה הייתה האונייה בדרכה לסינגפור לאחר שפרקה רכבים שהיו על סיפונה מאירופה בנמלי עומאן, ערב הסעודית ובחריין.

.

מתמונות הפיצוץ ניתן לראות, כי ארבעת החורים שנפערו בדופן כלי השיט (שניים מכל צד) הם בגובה של מספר מטרים מעל פני הים. גובה הפיצוצים, צורת החורים שנפערו בדופן האונייה, גודלם (בקוטר של כ- 1.5 מטר) ופתחי היציאה בדופן, מצביעים על כך שהאונייה לא נפגעה מפיצוץ מוקש בדופן, בין אם מוקשי עלוקה שהוצמדו לדופן כלי השיט או מוקשים ימיים צפים.