מבזקים

נתניהו: לא רוצה רוטציה עם בנט

173C508B-45C5-44F4-9FBD-412C7AB54A98

נתניהו התראיין במוצאי שבת לאילה חסון בערוץ 13. שבוע וקצת לפני הבחירות הוא מודיע שלא תהיה רוטציה עם בנט על ראשות הממשלה ומכחיש את מעורבות אשתו במינוי בכירים.

 

נתניהו דחה את הפרסום כי ישנו הסכם בינו לבין רעייתו שרה וכי היא מקבלת החלטות בנוגע למינויי בכירים כפי שטען דוד ארצי: “זה שקר מוחלט, שמח שהולכים לתבוע את ארצי. הקשר שלי עם שרה הוא קשר של אהבה. מדובר בהשמצות חסרות בסיס. אני פונה לשרה: ‘אל תשימי לב לשקרים'”.
.
נתניהו הכחיש שראש המוסד יוסי כהן ביקש מארנון מילצ’ן לדבר עם נתניהו כדי לעזור במינויו: “לא היה דבר כזה. הבחירה שלי ביוסי כהן היא נקייה לחלוטין ונכונה לגמרי, לא הייתה לאשתי או למילצ’ן שום חלק בהחלטה”. לדבריו, “יוסי כהן היה ראש מוסד מצוין. הוא אמור לעזוב בעוד חודשיים ואני חושב על שילובו בהמשך, תהיה לו תרומה גבוהה בממשלה שאקים ואדע לנצל את כישוריו”.
.
נתניהו התייחס גם לטענתו של מנכ”ל פייזר, אלברט בורלה, שאמר כי ראש הממשלה אובססיבי וכי גם מנהיגים אחרים יוכלו לקנות ממנו חיסונים: “הוא אמר שהוא יכבד את החוזה לא משנה איזה מנהיג יעמוד בראשות המדינה – כי ככה פועלים, אבל השאלה היא לא רק מי יענה לטלפון אדום, אלא גם מי יצלצל ולמי יענו”.
.
ראש הממשלה המשיך להתייחס לקורונה: “רוב המגפה מאחורינו, כעת עלינו לטפל בקורונה הכלכלית”. נתניהו התייחס לביקורת על מודל החל”ת שנטען כי הוא משאיר אנשים רבים בביתם במקום לחזור למשק שנפתח מחדש: “החל”ת היה הכרחי, בלעדיו מאות אלפי אנשים היו קורסים”. על השאלה כיצד יפתור את המשבר הכלכלי, אמר כי הוא הולך להפחית את המס לעסקים ואת שיעור המס – ובנוסף להגדיל את קופת המדינה”. רה”מ הוסיף כי “לא רק שיהיו הטבות מיסים, אלא גם חמישה מגה פרויקטים”. לדבריו, “מנהיג איחוד האמירויות אמר שיביא לי 40 מיליון שקלים כי הוא מאמין בי שאני אביא את הכלכלה שלנו קדימה”.
.
ביבי סבור ש”לא נלך לבחירות חמישיות. אני רואה את ההתלהבות בשטח, אצל בנט חצי מהאנשים שלו כבר לא תומכים בו וכך גם המצב אצל גדעון – הציבור מבין שבממשלה שלהם תהיה רוטציה מוזרה”. נתניהו הוסיף כי עשה רוטציה עם גנץ כי “לא היו לי מספיק קולות” וטען כי “לא אעשה רוטציה עם בנט”.
.
נתניהו התייחס לטענה כי בכיר “הציונות הדתית” איתמר בן גביר מתכנן לעצור את המשפט שמתנהל נגדו: “זה ספין הספינים – אני לא מבקש לעצור את המשפט אז הוא יעצור? אין דבר כזה”. על השאלה אם הוא סומך על השופטים אמר: “אני מאמין באמת”. רה”מ סירב לענות אם יתמוך בחקיקה שתחלץ אותו מהדין: “אני מנוע מלעסוק בזה ולא עוסק בזה”. גם על תמיכה אפשרית בחוק הצרפתי אמר כי “אני בהסכמים ולא יכול לדבר על זה בגלל ניגוד עניינים”.
.
על הטענה כי האמריקנים סירבו לתמונת ניצחון עם איחוד האמירויות וסודאן אמר נתניהו כי “העובדה שמוחמד בן זייד הזמין אותי היא נכונה, והסיבה שזה לא התקיים נבעה מהביקור של נסיך ירדן בהר הבית, שעיכב את היציאה”. לדבריו, “יש לי קשרים עמוקים עם נשיא ארה”ב ג’ו ביידן, דיברנו הרבה פעמים ורוב השיחות היו על איראן”. ראש הממשלה התייחס גם למתיחות ביחסים עם ירדן: “אגיד בצורה דיפלומטית: ירדן זקוקה ליחסים לא פחות מי שאנחנו זקוקים להם”.
.
נתניהו התייחס ליריבו הפוליטי, יו”ר יש עתיד יאיר לפיד: “הוא מסתיר שהוא רוצה להיות ראש הממשלה כי הוא לא רוצה שהאזרחים יצטרכו לבחור בינינו”. על השאלה אם יגיע לעימות מולו, אמר: “אם הוא יגיד שהוא מתמודד על ראשות הממשלה אבוא לעימות”.
.
אשר לקורונה,  “לא יהיה סגר בפסח, כל עוד לא יגיע לישראל וריאנט חדש. בפסח הזה נגיד שהלילה הזה כולנו מחוסנים”.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן