מבזקים

להתקין תנור אמבטיה

דמיינו לעצמכם את המצב הבא: אתם מגיעים הביתה אחרי יום עמוס וגדוש במשימות, בחוץ קפוא מקור, גשם ורוח… כל מה שאתם חולמים עליו הוא להיכנס למקלחת החמה. המילה חמה בהקשר הזה מתחלקת לשניים: אנחנו רוצים מצד אחד מים חמים שלא ייגמרו תוך כדי המקלחת, אבל מצד שני אנחנו גם רוצים שהחלל יהיה חם ושלא יהיה לנו קר כאשר אנחנו יוצאים מאמבטיה. לשם כך אנחנו צריכים להתקין תנור אמבטיה. במדריך הבא נציג בפניכם סוגים של תנורי אמבטיה, מחירים ועוד מידע חשוב שווה להכיר לפני שאתם מתקינים תנור אמבטיה לחורף נעים וחם.

 

סוגים של תנורי אמבטיה

  1. תנורי ספירולה – מדובר בפתרון די ישן שעם הזמן הופך פחות ופחות פופולארי. הסיבה לכך היא משום שהוא פחות בטיחותי, בטח שיש בבית ילדים קטנים וזאת בגלל סלילי חשמל חשופים שיכולים להתלקח בקלות. הם גם צורכים די הרבה חשמל.
  2. מפזר חום -אם בעבר היה נהוג לעשות שימוש במפזרי חום לחללים קטנים או לחימום ספציפי, היום אפשר להתקין מפזר חום גם לחדרי רחצה ואמבטיות. המפזר מפזר את החום באחידות, בטיחותי לשמוש ולא צורך הרבה חשמל. בנוסף, קל מאוד להעביר אותם בין חללים ולאחסן אותם. החיסרון שלהם הוא שהם לא מתאימים עבור חדרי רחצה גדולים והם גם די רועשים.
  3. תנור הלוגן – מכונה גם הלוגן קוורץ. מותאם באופן ספציפי לחדרי רחצה ופועל ממש כמו שפועלת נורת הלוגן. יש לו הספק מאוד גבוה והוא מפזר את החום מצין.

 

יש עוד כל מיני פתרונות לחימום חדר הרחצה כמו רדיאטור למקלחת שגם מאפשר חימום של המגבות, מקרן חום המכונה גם רפלקטור שמשלב כמה מנגוני בטיחות ומגן מפני מים. ניתן גם להתקין תנור אמבטיה תלוי.

 

להתקין תנור אמבטיה מתי צריך חשמלאי?

יש מצבים בהם קיים שקע חשמל מוגן ממים בחדר האמבטיה. לרוב השקע ממוקם מעל לדלת הכניסה. בחדרים כאלה אפשר להתקין את התנור לפי ההוראות ואז לחבר את התנור. פעולה זו אפשרית לביצוע גם ללא חשמלאי מוסמך, אך כמובן שיש להקפיד על כללי הבטיחות ואף לבדוק שהשקע תקין. במידה ואין שקע חשמלי בחדר האמבטיה, יש צורך בחשמלאי מוסמך מקצועי כי צריך להתקין שקע חשמלי עם הקפדה על כללי הבטיחות. את ההתקנה יבצע החשמלאי לפי חלוקה של החלל לאזורים. כלומר במקלחת עצמה אסור להתקין בשום אופן שום סוג של שום תנור משום שיש סכנת התחשמלות גבוהה. את התנור יש להתקין באזור שהכי מרוחק מהאזור ממנו המים יוצאים, עדיף מעל הדלת.

 

דגשים חשובים להתקנת תנור אמבטיה

  1. על פי החוק חל איסור להתקין מוצרי חשמל ללא חיבור לממסר פחת. המטרה היא למנוע התחשמלות.
  2. חל איסור לעשות שימוש בכבל מאריך בחדר המאטביה.
  3. יש לבדוק כי כל המפסקים ממוקמים מחוץ למקלחת.
  4. חשוב להקפיד על צנרת חשמל שמותקמת לפחות בעומק של חמישה סנטימטרים בתוך הקיר.
  5. צנרת החשמל של חדר האמבטיה חייבת להיות שלו בלבד ולא לספק חשמל לאזורים אחרים בבית.

 

כמה יעלה להתקין תנור באמבטיה?

המחיר להתקנת תנור נע בין 140-300 ש“ח.

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן