סעודיה הצטיידה במערכות ״כיפת ברזל״

על פי מקורות ערביים, סיפקה ישראל לסעודיה מערכות הגנה מתקדמות מסוג ״כיפת ברזל״. המערכת, המתמחה בהגנה  על מרחבים ספציפיים קטנים יחסית ומוגדרים מראש, נחוצה לסעודים נוכח התקפות הטילים והרקטות קצרות הטווח הרבות שבהן נעשה שימוש מצד המורדים הח׳ותים בתימן.

 

העיתון הלבנוני ״אלאחבאר״ (החדשות) מדווח בנושא גם כי עיסקת הנשק נעשתה באמצעות ארצות הברית. האמריקנים שותפים בפיתוח המערכת ובייצורה, יותר בתחום הפיננסי מאשר בתחום המקצועי. לאמריקנים הזכות למכור את המערכת למדינות שלישיות בתנאי שישראל אינה מתנגדת לכך.

 

על פי דיווחים זרים, שיתוף הפעולה הביטחוני והצבאי בין ישראל לסעודיה הוא רב שנים ומתיישב עם אינטרסים משותפים שעיקרם במגזר האיראני.

 

צילום: משרד הביטחון.

פרטים נוספים בהמשך.

 

עניין מרכזי

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

 

שיתוף:
מאמר קודםלאן נעלמה הצוללת הרוסית ששייטה מול חופי ישראל?
המאמר הבאכלב מסוכן תקף פקחית בראשל״צ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.