מבזקים

איראן מקימה לחיזבאללה יחידת סייבר התקפי

4D74A36B-A8E5-48DB-AE15-046AD87F2B53

חתימת ההסכם ההיסטורי בין סין לאיראן בתחום שיתוף הפעולה הכלכלי, הטכנולוגי והסמי צבאי מעורר דאגה חמורה בישראל. ההסכם פורסם בהבלטה תוך הדגשה כי מדובר במהלך למשך 25 שנים. במקביל דווח על הכפלה ויותר של רכישות הנפט הסיניות מאיראן. המהלך יסייע לטהרן לשפר את מצבה הכלכלי המעורער ולהחמיר עמדות מול האמריקנים בנוגע לחידוש הסכם הגרעין.

.

המהלך הבא אמור לעורר לא פחות מבעתה בישראל:

כוח קודס של משמרות המהפכה הקים יחידת סייבר חדשה עבור החיזבאללה בלבנון.  יחידת הסייבר החדשה תעסוק בתקיפה ובאיסוף מודיעין במרחב הסייבר, ותפעל תחת אגף סיכול הריגול של חיזבאללה, שבפיקוד בנו חסן נסראללה.

.

ביחידת הסייבר ישרתו פעילי חיזבאללה ואנשי כוח קודס האיראני, ומטרותיה המרכזיות הן סיכול ריגול וסיכול פעילות חתרנית כנגד חיזבאללה וכנגד איראן.

.

יחידת הסייבר תאסוף בעיקר מידע על אזרחים לבנוניים באמצעות יכולות של תקיפת טלפונים סלולריים, יירוט תקשורת Wi-Fi, איסוף מידע מרשתות חברתיות וממסדי נתונים, חדירה לרשתות של משרדי הממשלה הלבנוניים ועוד.

.

בין שאר משימות היחידה היא צפויה לתקוף סייברית ולאסוף מידע על חברות גז ונפט, בנקים, עיתונים וגופי תקשורת גם במדינות המפרץובאיחוד האמירויות.

.

מאז חיסולו של קסאם סולימאני על ידי כוחות ארצות הברית בעיראק, בשלהי 2019, החלה איראן לפעול יתר שאת לפיתוח יכולות מודיעיניות נוספות (כולל חוזי מבוסס על לוויינים אזרחיים) ויכולות תקיפת סייבר נרחבות, אשר יאפשרו לה מודיעין התרעתי על פעילות של ארצות הברית וישראל כנגד אישים ותשתיות איראניות בלבנון, סוריה, עיראק, תימן ובאיראן עצמה.

.

בנושאים אלו משתפת איראן גם פעולה עם רוסיה וסין, ואף ב- 28/3 חתמו סין ואיראן על הסכם אסטרטגי נוסף לפיתוח משותף של יכולות תקיפת סייבר והגנת סייבר עבור שתי המדינות.

.

במסגרת ההסכם החדש והסכמים קודמים בונה סין עבור איראן יכולות איסוף מודיעין, האזנה וחדירה לטלפונים ויכולות תקיפת סייבר נוספות. סין תסייע לאיראן בשטחה בהפעלת היכולות החדשות ואף תזכה לקבל מידע שייאסף באמצעותם.

.

יכולות אלו ישמשו את איראן לא רק כנגד יעדיה המסורתיים ישראל וארה”ב, אלא גם לסיכול פעילות ריגול ומבצעים מיוחדים בשטחה. צורך אשר עלה והתגבר במיוחד לאחר חיסולו של אבי תוכנית הגרעין האיראני, פחריזאה, בתקיפה הרואית שבוצעה בפאתי טהרן, ויוחסה לישראל.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן