הטריק כשל: נתניהו חויב להופיע ולהתיישב על ספסל הנאשמים

מדינת ישראל מצויה מהיום, לראשונה בתולדותיה בלי שר משפטים זאת לאחר שנתניהו מסרב לעמוד בהתחייבותו הבסיסית והחוקית למנות את בני גנץ לתפקיד עם סיום מינויו הזמני.

 

נתניהו זומם להשתלט על מערכת המשפט, למנות פיון לקקן מטעמו באופן שיאפשר לו ביטול משפטו באמצעים פסולים ובזויים. עתירה בנושא הוגשה היום לבג״צ בידי התנועה לאיכות השלטון.

 

ואם לא די בכך, הנאשם נתניהו ניסה לחמוק מהתייצבות לפתיחת שלב ההוכחות במשפטו ומישיבה על ספסל הנאשמים. צילום כזה בזמן התייעצות הנשיא עם הסיעות בכנסת החדשה שנבחרה, מנוגד לאינטרס של הנאשם הבכיר בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

אלא שהדרישה החצופה של נתניהו נענתה בשלילה. הפרקליטות הודיעה לבית המשפט כי נתניהו מחוייב להגיע לבית המשפט ביום שני ולהיות נוכח על ספסל הנאשמים בעת שפרקליטו ישא את נאום הגנתו. אשר לשהייתו בעת עדותו של העד ישועה הדבר הושאר לשיקול בית המשפט. ובית המשפט לייב את נתניהו להתייצב, לשבת על ספסל הנאשמים ולהיות נוכח בדיון. הוא לא מחוייב להישאר ולשמוע את כל העדות של עורך וואלה לשעבר נגדו.

.

*התנועה לאיכות השלטון תעתור לבג"צ בעקבות אי מינוי שר משפטים חדש למשרד המשפטים.*

כזכור, התנועה פנתה השבוע לגנץ ולנתניהו בדרישה למנות לאלתר מינויי קבע, במקום השרים שכהונתם פקעה. במכתבה כותבת התנועה כי "איוש תפקיד שר המשפטים הינו קריטי להמשך תפקוד כלל המערכת המשפטית נוכח מהות תפקידיו וסמכויותיו

"הותרת משרד המשפטים ללא שר מובילה ל"שיתוק" משרד המשפטים, באופן אשר ישפיע באופן קריטי הן על מערכת המשפט בישראל". במכתבה התנועה מדגישה כי "תפקידכם הינו לפעול לטובת האינטרס הציבורי ולהניח בצד מחלוקות ואינטרסים פוליטיים שלא מן העניין, קל וחומר בתקופה זו בה מדינת ישראל מתמודדת עם משבר הקורונה. אי לכך, הנכם נדרשים לפעול תוך מנהיגות אחראית, לשים את טובת הציבור הישראלי לנגד עינכם ולפעול למינוי מינויי הקבע באופן מיידי".

עו"ד תומר נאור, ראש האגף המשפטי בתנועה לאיכות השלטון: "שר המשפטים הוא אחד התפקידים החשובים בממשלה, המשליך בחתימתו על תפקודם הקריטי של משרדי ממשלה אחרים. לא ייתכן ששיקולים זרים שמקורם בנאשם בפלילים המנסה לחמוק ממשפטו ישתקו את פעילות ממשלת ישראל ויפגעו בתפקודה."

—–
לפרטים נוספים: איציק אלרוב 050-6734690

 

״עניין מרכזי״ MerkaziTV

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

שיתוף:
מאמר קודםנתניהו הורה לתקוף בגסות את הנשיא ריבלין – החנפנים נעתרו
המאמר הבאההפקרות חוגגת: כביש 6 סגור בחלקו בשל הצתת חדר בקרה צפוני
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.