מבזקים

נאשם מס’ 1 רוצה להיות המועמד הראשון להרכבת עוד ממשלה בראשותו

331FE6FE-DB21-45D6-A19C-8AF4662C11FF

ממש במקביל התחולל היום בישראל הליך הזוי כמותו לא היה מעולם בישראל. בנימין נתניהו, הנאשם מספר אחת יחד עם נוני מוזס והזוג אלוביץ’, ישב על ספסל הנאשמים בבית המשפט המחוזי בירושלים ושמע את נאום הפתיחה של התובעת בן ארי כשהיא מגוללת בתמציתיות מעוררת חלחלה את מעללי נתניהו שבכוונתה להוכיח במטרה להרשיעו בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. ובאותה העת ממש, ישבו נציגי נתניהו ובראשם השר הממונה על המשטרה, אוחנה בבית הנשיא ודרש מרובי ריבלין להטיל על הבוס שלו את מלאכת הרכבת הממשלה הבאה.

 

מדובר במציאות בלתי נתפשת בעיקר במדינה דמוקרטית המתנהלת ביושרה, בהגינות ואמונה בידי מי שאמור להיות מנהיג העם הזה. אבל ישראל 2021 נשלטת בידי כנופייה של חנפנים ולקקנים, המתמנים רק כדי לשרת את הבוס בעל היומרות להשמיד את מערכת החוק והמשפט והכל כדי לחמוק מאימת הדין.

 

נתניהו ושאר הנאשמים תועדו נכנסים לאולם המשפט אך פול הצילום שהופץ ברשתות סולק בטרם נכנסו לאולם השופטים, זאת בניגוד לעבר. הפעם המתין ביבי עד לכניסת הנאשמים האחרים בטרם נכנס לאולם  הוא התיישב על כיסא רגיל מוקף בפרקליטיו והמתין לצאת הצלמים בטרם התישב על ספסל הנאשמים.

 

או אז נאלץ להקשיב לנאום חוצב להבות של התובעת לב ארי. ברגעים אלה הפכו פני נתניהו מכורכמים, משל הבין סוף סוף אל נכון את חומרת מצבו. אם יורשע נתניהו בסיום ההליך שאליו זומנו יותר משלוש מאות עדים, זה לא יוכל להסתיים אלא מאחורי הסורגים בפועל. נתניהו לא נותר לתחילת עדותו של עורך וואלה לשעבר ישועה ועזב את האולם לאחר נאום התובעת, זאת באישור בית המשפט שהחליט לא לחייבו להיות נוכח במהלך עדותו של ישועה שתארך כחודש ימים בישיבות שנקבעו לשלושה ימים בכל שבוע.

 

נתניהו היום בבית המשפט.

 

ביממה האחרונה החלו אנשי נתניהו להפיץ ספינים על רצונו להתמנות בבחירות גדלויות כנשיא המדינה זאת אם תוקם ממשלת שינוי בראשות בנט. סקר שפורסם היום מעלה שרוב מוחלט של הציבור מתנגד לכך שביבי ושרתו ידלגו מבלפור לבית הנשיא. רק 30 אחוזים מצדדים בכך.

 

נתניהו מחפש מוצא לאחר שהתברר לו בינתיים כי יקשה עליו להקים קואליציה. גדעון סער שב והדגיש כי אין סיכוי שיתמוך בממשלה בראשות נתניהו. סמוטריץ’ ובן גביר אומרים שאין שום סיכוי שיסכימו להקמת קואליציה בתמיכה ישירה או עקיפה של הרשימות הערביות, גם לא של רע”ם בלבד. נתניהו פועל עתה להרוויח זמן. הוא רוצה למנוע הקמת ממשלת שינוי ולהוביל לבחירות נוספות באוקטובר מה שיאפשר לו להרוויח עוד חצי שנה בבלפור. בדרך, הוא ישמיד כל יריב אפשרי ויפעיל כל טריק ושטיק אפשריים במטרה למנוע את סיום כהונתו.

 

 

הרבה תלוי עכשיו בנשיא ריבלין שהצהיר כי יטיל את המלאכת הרכבת הממשלה על בעל הסיכוי הגדול ביותר להצליח במשימה. לראשונה  תוטל המשימה על חבר כנסת שאין לו 61 ממליצים ויותר והשאלה היא האם זה יהיה בעל מספר ההמלצות הרבות ביותר או מי שבאמת בעל סיכויים עדיפים או מי מבני בריתו.

 

כרגע המצב הוא זה, ישנן שלוש אופציות: ממשלה בראשות נתניהו, ממשלה בראשות בנט או בחירות נוספות. בהמשך היום נהיה חכמים יותר.

 

ממשיכים לעקוב ולדווח.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן