האיש שתמיד מצליח לפשל: אין עתיד עם יאיר לפיד

אצל יאיר לפיד אין חדש. שוב הוא כשל. אצלו זה כבר הרגל. כשמדובר ביכולת אישית מעשית, בניהול, בביצוע, בהתנהלות מול פוליטיקאים כדי להגיע לתוצאה המקווה – בכל אלה יאיר לפיד הוא חרטטן כושל ולוזר אמיתי. כלומניק חסר תקנה.

 

אז מה הכישרון האמיתי שלו? לכתוב טורים, להסביר שאחרים רעים, לפרט כמה אלה שהוא אמור להסתדר איתם הם בעצם גרועים ואשמים בכשלונו. לעומת זאת, יש לו דעה מצויינת על עצמו. בקיצור, מה שהיה הוא שיהיה. יאיר לפיד לעד יהיה מפלטם של הנופלים בפח הדמגוגיה השלילית. ממשלת שינוי לעולם לא תצמח ממנו. אגב, בסיבוב הבא, תחשבו טוב טוב אם ברצונכם להמשיך ולזרוק את הקול שלכם עליו כי יאיר לפיד הוא הכל רק לא ״יש עתיד״.

 

עכשיו, כשהבהרנו את האמת הנה האיגרת התורנית שלו שפותחת בהודאה בכישלון ולאחריה החיפוש האובססיבי אחר אשמים ואפס מודעות עצמית לחסרונותיו.

 

קבלו בלי מחיאות כפיים ובדממה צוננת את כתב במחנה, חבר הכנסת יאיר לפיד:
״השלב הראשון לא פעל לטובתנו. נתניהו קיבל את המנדט ראשון. חבל, אבל זה לא אומר שאנחנו מפסיקים לעבוד. המטרה היתה ונשארה אחת: להקים ממשלת הסכמה לאומית, שתטפל במשבר העמוק שאנחנו נמצאים בתוכו. ישראל היא מדינה פצועה. כלכלית, חברתית ולאומית. תפקידנו לעשות הכל כדי לשנות כיוון.
.
בימים האחרונים מתקיים דיון תקשורתי זועף, רצוף עלבונות, בשאלה אם זו תהיה "ממשלת ימין" או "ממשלת שמאל". התשובה היא שזו תהיה ממשלתם של הישראלים המודאגים. אלה שחושבים שכרגע הרבה יותר חשוב לדאוג לפרנסה ולשלום-בית בחברה הישראלית. החשדנות לא תוביל אותנו לשום מקום. עלינו לבצע "קפיצת אמונה". לבנות ממשלה שמבוססת על כך שאנחנו מאמינים בכך שגם אנשים אחרים, שחושבים אחרת, מעוניינים שיהיה פה טוב.
.
יהיו בממשלה שאנחנו מנסים להקים 3 מפלגות ימין מובהקות (ימינה, תקווה חדשה וישראל ביתנו), שתי מפלגות מרכז (יש עתיד וכחול לבן) ושתי מפלגות שמאל ציוני (העבודה ומרצ). זה אומר שאף אחד לא יקבל את כל מה שהוא רוצה, אבל יהיה איזון שיכריח אותנו להתמקד במטרות מעשיות: תקציב, בריאות, חינוך, הצורך הדחוף להוריד את הלהבות בחברה הישראלית. בדרך, עלינו לשנות גם את שיטת הממשל הפגומה שלנו.
.
איש לא יזנח את האידיאולוגיה שלו, אבל כרגע יש לנו בעיות דחופות יותר. הילדים לא היו השנה בבית הספר, בתי החולים קורסים, אנחנו צריכים להיערך ליום שבו מאות אלפי ישראלים יפסיקו לקבל דמי אבטלה. הבעיות האלה אינן של ימין ושמאל, אלא של אנשים אמיתיים שיש להם חיים אמיתיים. הן לא יפתרו בידי כותרות, אלא בידי שרים שבאים לעבוד.
.
כלי העבודה העיקרי של ממשלה כזו יהיה היכולת לדבר ולמצוא פתרונות. רק בשביל זה כדאי לנו שהממשלה הזו תקום. כדי שאנשים יבינו שגם מי שחושב אחרת מהם, יכול לרצות בטובתם. הממשלה הזו תהיה מבוססת על כבוד הדדי אזרחי ישראל מוכרחים לראות מולם מנהיגים שיודעים לשים בצד את המחלוקות ולפעול למען מטרה משותפת״.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםדיווח זר: לוחמי הקומנדו הימי הצמידו מוקשים לספינת ביון איראנית
המאמר הבאהריון בסיכון גבוה: מה זה אומר?
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.