מבזקים

הריסת מבנים: מבצעים הריסת מבנים מבוקרת

הריסת מבנים היא פעולה מורכבת שצריכה להתבצע על ידי אנשי מקצוע בלבד. מסיבה זו, חשוב לבחור בקבלן הריסה מנוסה אשר יידע לבצע את עבודת ההריסה כראוי. במהלך פעולות ההריסה משתמשים בכלי תחבורה מיוחדים כמו מחפר או שופל נע על גלגלים. מדובר בכלים אימתניים וכל מי שרוצה להפעיל אותם צריך לעבור הכשרה מיוחדת. על כן, על מנת לוודא שהעובדים מקפידים על כל כללי הבטיחות במהלך ההריסה, יש צורך לקרוא לקבלן מומחה ומנוסה שיודע את העבודה וכבר ביצע עבודות הריסה בעבר.

 

הסיבות להריסת מבנים

פעמים רבות חשוב לבצע הריסת מבנים מבוקרת מסיבות שונות. לעתים יש צורך לפנות את השטח לבנייה מחודשת כמו במקרים של פרוייקט פינוי – בינוי או במקרים אחרים בהם התקבל צו הריסה על בניין ישן ובלתי בטיחותי. על כל פנים, אלה כמה מבין הסיבות העיקריות שכדאי להכיר:

  • מבנה המסוכן לציבור – מבנה מסוים יכול לקבל צו הריסה בתנאי שיוכח כי הוא מסוכן לעוברי אורח הנמצאים בקרבת מקום, וכמובן אינו יכול לשמש עוד כבניין מגורים. מדובר בדרך כלל במבנים ישנים שלא עברו תחזוקה לאורך השנים.
  • מבנה לא חוקי – ישנם מקרים שבהן המבנה דווקא חזק ויציב, אך יש צורך להרוס אותו שכן מדובר במבנה שהוקם בניגוד לחוק ולא קיבל את כל האישורים הנדרשים להקמתו.
  • הריסה מסיבה כלכלית – לעתים מבקשים להרוס מבנים כדי לנצל את השטח לבנייה איכותית יותר של בנייני מגורים, מוסדות ציבוריים, פארקים ועוד. הריסת מבנים היא חלק בלתי נפרד מהתחדשות עירונית, פרויקט של העירייה או של יזם פרטי שנועד לפתח את העיר.

הורסים מבנה בשלבים

מבנה המיועד להריסה עובר כמה שלבים עד להריסתו. בשלב הראשון, בודקים את האפשרות של הריסת המבנה ומעריכים את העבודה שיש לבצע. כך, בוחנים את סוג התשתיות הקיימות ליד המבנה, סוג הקרקע שעליו עומד המבנה והאם קיימים אישורים מוכחים לכך שהבניין אכן מיועד להריסה. בשלב השני, סוגרים את השטח ויוצרים סביבה בטוחה להריסה. יש לסגור בצורה המקסימלית ביותר את השטח, למנוע את כניסתם של זרים ולספק לעובדים את כל הציוד ההגנה הדרוש (קסדות, בגדי מגן ועוד).

השלב השלישי הוא שלב ההריסה עצמו. כדי לעשות זאת משתמשים בכלי רכב איכותיים כמו באגר או שופל נע על גלגלים ומבסצעים הריסה עד היסוד. כמובן, לאורך כל העבודה ישנו קבלן שמשגיח ומקפיד על כך שיקוימו כל כללי הבטיחות הדרושים. השלב הרביעי הוא שלב פינוי הפסולת, והוא מתבצע בסיום עבודות ההריסה. כדי לעשות זאת משתמשים במיכליות ובטרקטורים ומעבירים את הפסולת למקום בטוח ומוכר לצורך עיבוד ומיחזור.

 

לא תמיד מוכרחים להרוס הכול

הריסת מבנים היא דרגה גבוהה מאוד של הריסה שבה הורסים בניין שלם, אבל לא תמיד העניין מגיע לכך. לדוגמה, לפעמים יש צורך להרוס רק חלק ממבנה או כמה קירות בודדים כחלק משיפוץ והרחבה או אפילו רק חלק קטנטן בתוך בית. על כל פנים, על מנת להרוס ולו קיר אחד נדרש אישור ממהנדס ומהמועצה המקומית.

 

איך בוחרים קבלתן הריסות מבנים?

קבלת הריסות מבנים הוא האדם שמבצע בסופו של דבר על העבודה, ולכן חשוב לבחור אותו בקפידה. ראשית, חשוב לבדוק שהקבלן מתמחה בסוג ההריסה שבו אתם מעוניינים. שנית, חשוב לוודא שהעבודה במתחם הבנייה מתבצעת תוך שמירה על כל כללי הבטיחות, וכי משתמשים בכלים משוכללים לצורך הריסה כמו באגר או שופל אשר נע על גלגלים. כמו כן, כדאי לבחור קבלן שיש לו ניסיון רב בתחום הריסת מבנים, איש מקצוע מומחה המומלץ על ידי האחרים. תוכלו לחפש המלצות ברשתות החברתיות או בקרב אנשים שאתם מכירים מקרוב. העיקר שתגיעו לקבלן הריסות שמתאים לכם.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן