מבזקים

נתניהו חושש ממרד פעילים במרכז הליכוד

288DFA6E-76AC-4981-82A9-2FD04A8A99E4

נתניהו מריח התנגדות גוברת כלפיו בתוככי מפלגתו. הגם שביבי מוגדר בפי רבים ״הקנייבסקי של הבבונים״, בקרב חברי מרכז רבים גוברת התסיסה נגדו בעיקר נוכח הידיעות כי נתניהו הציע לבנט להעניק למפלגתו זכויות יתר מפליגות וייצוג בלתי פרופורציונאלית העיקר שנתניהו יישאר בשלטון.

 

חברי מרכז התאגנו בחשאי והעבירו לנתניהו מסרים נזעמים בדבר התנגדות לשינוי כלשהו במערך הכוחות הפנימי במפלגה. נוכח הגלים השליליים הללו הזדרז נתניהו למנות את דוד ביטן הנאשם בפלילים, כמתאם הישיר בינו לבין חברי המרכז של המפלגה. מינוי נוסף היה של מיקי זוהר כפרוייקטור הרכבת הקואליציה.

 

נתניהו התחייב במהלך זה לשקיפות מבעוד מועד כך שביטן וזוהר יהיוו בלם מפני הסכמים חפוזים נוגדי האינטרס המפלגתי. המסרים שהועברו לנתניהו חד משמעיים: לא נאפשר לך להשתולל כדי לשרוד בבלפור בכל מחיר.

 

בינתיים מופעל לחץ על סמוטריץ׳ להסכים להקמת קואליציה בתמיכת רע״ם אך הוא עומד איתן בהתנהגותו. בקרבת נתניהו אומרים שעם בן גביר אפשר להסתדר אבל המתנגד הרעיוני האיתן נותר סמוטריץ׳ שגם לא סובל את בנט.

 

אפרופו בנט, הוא משחק את המאבק הפוליטי בקור רוח מעורר השתאות. אף אחד לא יודע מה תהיה התוצאה הסופית חוץ מביבי שמוכן להציע לו עד רבע מלכות מיידית. הבעיה היא שבנט לא מצליח בינתיים לגייס לא את סער ולא את ליברמן להסדר הזה ולכן המצבבעדיין נזיל.

 

ואם שאלתם לאן נעלם לפיד התשובה היא הוא נסע לארצות הברית וצפוי לחזור בהמשך השבוע.

 

ממשיכים לעקוב ולדווח.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן