מבזקים

האיראנים מפתים בין השאר גם חרמנים ישראלים תאבי סקס קינקי במטרה לחטוף אותם בחו״ל

44E3E376-0CCF-46E7-959D-19BA113D8A1C

פעילות משותפת של המוסד ושירות הביטחון הכללי חשפה שיטת פעולה של גורמי מודיעין איראנים, באמצעותה הם פעלו לפתות ישראלים לצאת למדינות שונות בחו”ל, על מנת לפגוע בהם ו/או לחטוף אותם.

.

השיטה האיראנית התבססה על שימוש בפרופילים פיקטיביים, אווטרים, ברשתות חברתיות ויצירת קשר עם ישראלים, הנוהגים לטוס לחו”ל לאור קשרים עסקיים עם גורמים זרים.

האיראנים פתחו אווטרים, רובם ככולם של נשים, העוסקות בתחומי התיירות ותחומים עסקיים אחרים. מרבית האווטרים היו ברשת האינסטגרם.

.

באמצעות האווטרים יצרו האיראנים פניות לאזרחים הישראליים, וניסו לתאם איתם מפגשים במדינות שונות על רקע עסקי או רומנטי. בין המדינות אליהן ניסו למשוך האיראנים את הישראלים הן מדינות ערב, תורכיה, מדינות המפרץ, קווקז, אפריקה ואירופה.

.

מדובר בדפוס פעולה מוכר ודומה לזה אשר בוצע בעבר על ידי איראן מול מתנגדי המשטר האיסלאמי באירופה. עתה, פועלת איראן באופן דומה מול אזרחים ישראלים המבקשים לפתח קשרים עסקיים לגיטימיים בחו”ל במדינות שצויינו.

.

ארגוני המודיעין הישראליים ציינו, כי קיים חשש ממשי כי פעילות זו של גורמים איראניים תוביל לנסיונות פגיעה בישראלים או חטיפתם באותן מדינות בהן פועלים האיראנים.

.

על רקע חשיפת שיטת הפעולה של האיראנים, קוראים גורמי הביטחון לאזרחים ישראליים, המקיימים קשרים עסקיים בחו”ל, לגלות מודעות וערנות ביחס לפניות ברשתות החברתיות מפרופילים שאינם מזוהים על ידם, ולמניעת יצירת קשרים עימם.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן