מבזקים

נחשפו פרטי 500 מיליון חשבונות מרשת חברתית כלכלית מובילה

302F1184-F584-40D1-8369-7DCCF06D736F

דאגה מסביב לעולם שהפכה שיחת היום בקרב אנשים עסקים עם היוודע דבר דליפת מידע ענקית מהרשת החברתית LinkedIn.

.

דליפת המידע, שהתאפשרה בזכות תקיפת סייבר מתוחכמת, חשפה למעלה מ- 500 מיליון חשבונות של משתמשים. המידע שכולל פרטים אישיים, סיסמאות, פרטי קשר ופרטי כרטיסי אשראי, מוצע כעת למכירה בפורומים שונים של האקרים בדארקנט.

.

דליפת המידע מ- LinkedIn מגיעה מספר ימים בודד לאחר שהתגלה כי גם מ- Facebook הודלפו פרטיהם של למעלה מ- 550 מיליון משתמשים. מסד נתונים זה מוצע למכירה לכל דורש במחיר של כ- 10,000 דולר בלבד.

.

יהיו כעת שיאמרו, אז מה? ובכן, מעבר לשימוש אסור בפרטי כרטיסי אשראי, הרי שהאיום המרכזי בגניבת מידע זה הוא הונאה וגניבת זהות.

ב- 2020 דווחו בעולם למעלה מ- 4 מיליון אירועים של גניבת זהויות. גניבת זהות היא שימוש פלילי בזהות אחרת, על מנת לפרוץ לשרתים ואתרים תחת זהות בדויה, אך בעיקר לשם שימוש בזהות לביצוע עברות כלכליות, כדוגמת פתיחת חשבונות בנק, לקיחת הלוואות, הזמנת כרטיסי אשראי ועוד.

.

השימוש בפרטי המידע שזלגו מ- LinkedIn ומ- Facebook עלולים לשמש האקרים לגניבת זהויות ולשימוש בהם לצרכיהם.

מומלץ מאד לכל משתמשי הרשתות החברתיות להחליף את סיסמאות הכניסה שלהם לאתרים, ואף להחליף את הסיסמאות של שירותי הדואר האלקטרוני. בכל אלו מומלץ להפעיל גם את אופציית ההזדהות הדו-שלבית. בנוסף, נמליץ לעקוב באופן שוטף על חיובים לא מוכרים בכרטיסי האשראי.

.

עניין מרכזי

 

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן