מבזקים

השוטר הלבן הורשע ברצח אכזרי של ג׳ורג׳ פלויד

חגיגות ספונטאניות בארה״ב:
השוטר הלבן שחנק למוות באכזריות אין קץ את האזרח השחור פלויד הורשע ברצח

פה אחד, ללא היסוס ואחרי התיעצות קצרה יחסית הרשיע חבר המושבעים את השוטר הלבן דרק שובין ברצח האזרח השחור וחסר האונים ג׳ורג׳ פלויד.

 

שובין הורשע בכל סעיפי האישום. העונש המירבי על הסעיף החמור ביותר עומד על 40 שנות מאסר.ההערכה היא שיידון ל-15 שנים בכלא.

 

בית משפט במיניאפוליס קבע כי דרק שובין אשם בכל סעיפי האישום, רצח מדרגה שנייה שלא בכוונה תחילה, רצח מדרגה שלישית והריגה מדרגה שנייה. המשמעות של ההרשעה ברצח מדרגה שנייה היא שהמושבעים קבעו כי שובין היה מודע לכך שהוא גורם למותו של פלויד. גזר הדין יינתן בעוד כחודשיים.

 

עם היוודע פסק הדין יצאו המונים לרחובות ברחבי ארצות הברית ובמקומות נוספים בעולם. הנשיא ביידן אמר כי ״זה היה רצח לאור יום והוא גרם לכל העולם לראות את האפליה השיטתית, שהיא כתם על האומה שלנו. דבר לא יחזיר לבני משפחת פלויד את יקירם, אבל זה יכול להיות צעד ענק קדימה במסע לעבר צדק באמריקה״.

 

ביידן הוסיף כי “אל לנו לעזוב את הרגע הזה בתחושה שעבודתינו הושלמה. צריך להקשיב למילותיו האחרונות של ג׳ורג׳ פלויד ׳איני יכול לנשום׳. אסור לנו לתת למילים אלה למות איתו. יש לנו הזדמנות לשנות את כיוון המדינה״.

 

סגנית הנשיא קמלה האריס אמרה שהמשפט במיניאפוליס הראה לאמריקנים רבים את אי-הצדק עמו חיים אמריקנים שחורים שנים רבות. ״האמת על אי צדק גזעי היא שזו אינה בעיה רק של שחורים ושל לא-לבנים. היא בעיה של כל אמריקני והיא מונעת מהאומה שלנו להגשים את הפוטנציאל המלא שלה״, אמרה האריס.

 

גם הנשיא לשעבר ברק אובמה פרסם הודעה, בה כתב כי “היום, חבר מושבעים במיניאפוליס עשה את הדבר הנכון, אבל אם נהיה כנים עם עצמנו, אנו יודעים שצדק אמיתי הוא יותר מאשר פסק דין אחד”.

 

השוטר שובין ייזכר לנצח כלבן האכזר שחנק למוות אזרח במשך כמעט תשע דקות זאת ברחוב, לאור יום וכשאזרחים צועקים לו שיפסיק. שוטרים נוספים עמדו מסביב ולא עדודבר כשפלויד חסר האונים אומר שוב ושוב אינני יכול לנשום.

 

 

צעדות שמחה ספונטאניות ברחבי ארה״ב אחרי ההרשעה של השוטר ברצח. 

 

המשפט ארך כחודש בלבד ובמהלכו העידו 45 עדים, ביניהם רופאים, מומחים לשימוש בכוח, קציני משטרה, עדי ראייה וקרובים של פלויד. החשש הגדול היה שהשוטר הרוצח יינצל וזה היה קורה אם חבר אחד בצוות המושבעים היה מסרב להרדיעו כפי שקרה במשפטו של או ג׳יי סימפסון.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן