מבזקים

אופנוע 500 סמ”ק – הגיע הזמן להשתדרג

ידוע כי רוכבים רבים מעדיפים להתנייד באמצעות אופנוע 500 סמ”ק במרחב העירוני ובשטח. כלי רכב זה מאפשר לרוכבים להגיע מהר למחוז חפצם מבלי לחפש חניה או לעמוד בפקקים. אחד היתרונות הגדולים של אופנוע 500 סמ”ק הוא תחושת הביטחון שמקנה רכיבה על כלי רכב שכזה. בניגוד לאופנועים בעלי נפח מנוע קטן יותר, אופנוע 500 סמ”ק הינו יציב יותר, מהיר יותר ובעל נוכחות ניכרת על הכביש. ללא ספק, הבחירה באופנוע 500 סמ”ק מהווה הצהרה שהיא מעבר לכלי תחבורה, מדובר בבחירה באורח חיים הרפתקני, יעיל, צעיר (ברוח) וחופשי.

 

 על אופנוע 500 סמ”ק ועל עובדות חשובות

רכיבה על אופנוע 500 סמ”ק במרחבים הפתוחים מספקת לרוכבים ריגוש אינסופי וחוויות מדהימות.

בזמן שצעירים רבים מחכים בכיליון עיניים לרישיון הנהיגה המאפשר רכיבה על אופנוע כבד, אופנוע 500 סמ”ק מתאים לרוכבים מתקדמים אשר מעוניינים לשדרג את חוויות הנהיגה שלהם ולהיחשף לעולמות חדשים. כיום קיימים בשוק מס’ רב של יצרנים של אופנועי 500 סמ”ק אשר מיועדים לרכיבת כביש ושטח. לפני שבוחרים להתחדש בכלי רכב חדש מומלץ לבצע סקר שוק ולבדוק את עלויות הטיפול והתפעול השוטף של האופנוע.

אחד הדברים שחשוב לזכור כאשר מדברים על אופנוע 500 סמ”ק הינו עלויות הביטוח, ממש כמו בביטוח רכב, בבואכם לבטח את האופנוע החדש שלכם תוכלו לבחור בין ביטוח חובה בלבד, ביטוח מקיף מלא או ביטוח מקיף חלקי וביטוח צד ג’. הביטוח המקיף המלא כולל גם גניבות, נזקי מזג אויר, התהפכויות ועוד. אמנם מדובר בעלויות לא נמוכות אך לשקט הנפשי שלכם אין מחיר.

עוד דבר שוודאי ימצא חן בעיני רוכבים רבים הוא תחושת השייכות לקהילה. כן, בארצנו הקטנה כמו במדינות רבות בעולם קיימת זה שנים לא מעטות קהילת רוכבים אשר מהווה קהילה במלוא מובן המילה; הרוכבים יוצאים לרכיבות מגבשות על כבישים או בשטח, מבלים חלק לא מועט מהזמן יחד ובעיקר מהווים האחד בעבור השני כר פורה של ידע בכל הקשור לרכיבה על אופנועים, קטנועים ואפילו טרקטורונים.

 

אלו סוגי אופנועים קיימים בשוק ומה הכי מתאים למי?

הגיל המינימלי לקבלת רישיון “איי” – אותו רישיון נכסף המאפשר לרוכבי אופנוע לרכוב על כלים בעלי נפח מנוע מעל 47 כוחות-סוס , הוא 21. על המעוניינים בסוג רישיון נהיגה זה לזכור כי קבלתו מותנית בוותק של שנה לפחות על אופנוע או קטנוע המשויך לדרגה:
A1

לכל אותם צעירים אשר עברו מבחן תיאוריה לרכב לאחר אפריל 2011 , גם אם הם אינם מחזיקים בפועל ברישיון רכב פרטי מסחרי עד 4 טון, קיים פטור ממבחן התיאוריה ככל ומדובר במבחן המשויך לרוכבים על דו-גלגלי.

עם הוצאת רישיון איי , תוכלו לרכב על כלים כמו קוואסאקי נינג’ה , אינדורו

, EXC-F 500

הונדה , הארלי דייוידסון ועוד מספר כלים בז’אנר  CBX

ועד לרגע המיוחל, חשוב כמובן לצבור כמה שיותר ניסיון ומיומנות ברכיבה על אופנועים המשויכים לדרגות הרישיון הנמוכות יותר; יש שיאמרו כי חשוב לצבור “זמן רכיבת שטח” , אחרים יטענו כי כבישי-אספלט וקבוצות רכיבה ממוקדות כביש הן הדרך הנכונה יותר להעמיק את מיומנויות הרכיבה וההיכרות עם הכלי, דבר אחד בטוח: ככל ותהיה לכם נגיעה יומיומית רבה יותר עם האופנוע בעל הנפח הנמוך יותר, כך תהיו מוכנים יותר ליום בו תחזיקו באופנוע 500 סמ”ק (או כזה בעל נפח-מנוע מעט גבוה יותר).

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן