מבזקים

הצעת חוק לחייב שידורי ספורט משמעותיים בערוצים פתוחים

5767F641-8BBD-494C-AFD8-C2691E10B7A5

הצעת חוק שהונחה היום על שולחן הכנסת מבקשת לחייב בעלי זכויות שידור בתחום הספורט למכור “אירועי ספורט משמעותיים” לערוץ ציבורי פתוח דוגמת אחד הערוצים המסחריים או ערוץ כאן 11 של התאגיד.

מדובר בהצעת חוק מטופשת ואינטרסנטית להחריד. כבר היום קיימת חובה לשדר את משחקי הנבחרות ואירועים מרכזיים בערוצים חינמיים. בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר: : “בשנים האחרונות, עם התרחבות מגוון הערוצים המשודרים על גבי פלטפורמות השידור, גדל מספר ערוצי הספורט שמציעים לצפייה את מפעלי הספורט השונים ונוספו ערוצים שונים החשופים רק למנויים ששילמו בעבורם תשלום נוסף. גידול זה הוביל, בין היתר, לעליית מחירי זכויות השידור ובהמשך גם להפסקת שידור אירועי הספורט המרכזיים בערוצים הארציים השונים שהיו נגישים לכלל הציבור בישראל. כך, הצטמצמה משמעותית נגישות הציבור לתכני ספורט מרכזיים, ובהם משחקי ליגת העל בכדורסל ובכדורגל גברים אשר משודרים מאז בערוצים שאינם חשופים לכלל אזרחי המדינה.

“כמענה לתופעה זו ועל מנת להנגיש את שידורי הספורט המרכזיים לכלל הציבור הרחב ללא תשלום, מוצע לחייב את בעלי זכויות השידור למכור את זכויות השידור למשחק המרכזי של כל אירוע ספורט משמעותי במדינת ישראל, רק לערוצים הארציים המשודרים לפי כל חוק לציבור בישראל ושידוריהם אינם מותנים בתשלום”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן