מבזקים

לפיד: לכולנו יש ציטוטים מיותרים – העיקר להתאחד כדי לעבוד למען אזרחי ישראל

B67E66F4-06DB-45E9-AA1B-CD865CE3D3E1

יאיר לפיד שמחזיק במנדט להרכבת ממשלה פועל נמרצות במטרה להגיע עם שותפיו להסכמות. הכוונה היא להשלים בתוך כשבוע את ניסוח ההסכמות וחלוקת התיקים כך שניתן יהיה להשביע את הממשלה החדשה.

לפיד נשא נאום קצר ומנוסח היטב שכל כולו משקף רצון לפשרה בין מרכיבי הקואליציה המתרקמת ולאחדות העם וכל חלקי החברה. בין היתר אמר כי הוא “מאמין בכוונות הטובות של שותפיי העתידיים – בנפתלי ובני, גדעון ומרב, איווט וניצן”. עוד אמר על המאמצים להרכבת הממשלה כי “זו תהיה ממשלה מורכבת, אבל תהיה לה מטרה פשוטה: להוציא אותנו מהמשבר. ממשבר הקורונה, מהמשבר הכלכלי, מהמשבר הפוליטי, בעיקר מהמשבר בתוכנו, בתוך עם ישראל”.

לפיד הדגיש כי לכל אחד יש חמישה ציטוטים מיותרים אבל עכשיו זמן האחדות והחיוב. הוא הדגיש כי כל הישראלים מסכימים על שמונים אחוזים מהדברים וצריך לשים דגש על כך ולא על המחלוקות. לסיום, הביע לפיד את תקוות כולנו: לאפשר לממשלה לנהל את המדינה ולאזרחים כולם לחיות את חייהם בביטחון ובשקט.

הדברים של לפיד: ״נשיא המדינה נתן לי אתמול את המנדט לנסות להקים ממשלה בישראל. אמרתי לכבוד הנשיא: “ממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה.” זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו.

״ישראל עייפה ממריבות. עם ישראל מסתכל על הפוליטיקאים שלו ושואל את עצמו – מתי הם כבר יפסיקו לריב ויילכו לעבוד בשבילנו? והתשובה שלי היא: עכשיו.

״עכשיו צריך ממשלת אחדות. כי אנחנו פה יחד. יש לנו גורל אחד ואנחנו לא שונאים אחד את השני. לא על הכל מסכימים, אבל אלה הן מחלוקות לשם שמיים ולכן סופן להתקיים.

״לכולנו יש עבר. כל אחד מאתנו סוחב אחריו חמישה ציטוטים שהוא מתחרט עליהם. דברים שהוא לא היה צריך לומר. דיעות שהוא שינה. אין לי שום כוונות לעסוק בזה. מי שרוצה להתקע בעבר, בעיה שלו.

״אנחנו לא נמצאים כאן כדי להלחם על העבר, אלא על העתיד. מי שרוצה לריב ולכעוס, שיריב ויכעס. אנחנו מעדיפים ללכת לעבוד למען אזרחי ישראל.

״מיומי הראשון בפוליטיקה, זו משאת נפשי, זו משימת חיי: מציאת הטוב המשותף. משיכת החברה הישראלית מן המחלוקת אל עבר ההסכמה. היום אנחנו עושים עוד צעד אחד בכיוון הזה, ואנחנו עושים אותו יחד.

״כולנו מבינים שזו לא תהיה ממשלה בה נגשים כל חלומותינו, אבל קו היסוד העיקרי הוא היכולת לעבוד יחד. רוב הישראלים מסכימים על 80 אחוז מהדברים – הגיע הזמן שגם הפוליטיקאים שלהם יעשו אותו הדבר.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן