מבזקים

מאות רקטות על עוטף עזה – עשרות הרוגים פלסטיניים בהפצצות נגד ישראליות

971A8A22-B19F-4DFD-9220-08CF4CB05C5D

סבב הלחימה הרקטי והאווירי בין ישראל לארגוני הטרור העזתים היה סוער הלילה ונמשך ביום שלישי. הפלסטינים מהרצועה שהחלו את הסבב המאסיבי אמש בירי לאזור ירושלים בקרבת מטרות רגישות נמשך בירי של מאות רקטות לעוטף תוך התרכזות בעיר אשקלון במהלך הלילה והבוקר.

מנגד, ההפצצות הישראליות כללו הפעם מורות של ממש ולא דיונות חול או עמדות נטושות. צה״ל דיווח על חיסולם של 15 לוחמי חמאס וארגונים נוספים תוך ירי ממוקד ומדוייק לעבר אנשים שסומנו כיעדים לסיכול. בסך הכל בוצעו כ-130 תקיפות ומהן נגרמו לפלסטינים נזקים לא פשוטים וכואבים.

ממשיכים לעקוב ולדווח.

בהודעה הצבאית נמסר כי

דובר צה״ל מסר כי במהלך הלילה בוצעו גלי תקיפה של למעלה מ-130 יעדי טרור והתעצמות של ארגוני הטרור ברצועת עזה.

בגל התקיפה הראשון והשני, מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס של צה״ל תקפו אתרים לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס. בגל התקיפות השלישי הותקפו מטרות של ארגון חמאס ושל ארגון הטרור גא״פ, שביניהן: אתרים לייצור אמצעי לחימה ומתחמים צבאיים של ארגוני הטרור חמאס וגא״פ, באחד מהם ממוקם ביתו של מפקד גדוד בארגון הטרור חמאס.

כמו כן, במסגרת התקיפות ביממה האחרונה צה״ל תקף את מבנה המודיעין הצבאי של הארגון וכן סיכל כ-15 פעילים של הארגון. בנוסף, טנקים וכלי טיס של צה״ל תקפו יעדי טרור נוספים, בתוכם: שתי מנהרות טרור התקפיות סמוכות גדר.

מצה”ל נמסר כי “חמאס ממקם במכוון את נכסיו הצבאיים בלב האוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה וצה״ל נוקט באמצעי זהירות כדי לצמצם ככל הניתן פגיעה אפשרית באזרחים במהלך פעילותו הצבאית”.

ומנגד,*ח”כ עופר כסיף אומר:
” ‏התרענו ימים כי נתניהו מוביל לתבערה שתגבה חיי אדם.

לאחר פציעה של מאות מתפללים ומפגינים, החל ירי של עשרות רקטות לעבר ישראל ותקיפה ישראלית בעזה שגבתה חייהם של לפחות 20 בני אדם בתוכם גם ילדים. פלסטינים וישראלים ישלמו את מחיר השריפה שהצית נתניהו. עלינו לעשות הכל כדי לעצור אותו.”

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן