מבזקים

מרסקים את החמאס והג׳יהד האיסלאמי – נלחמים עד להשגת הרתעה אמיתית

2339A7E6-3A84-4D7B-9655-401005D36A59

צודק בני גנץ. צודק כוכבי. צודק ארגמן. הפעם לא ניתן לחמאס להכתיב את תנאי היציאה מהסבב. הפעם זה אחרת גם בלי להכנס ולהסתבך יבשתית. צה״ל הוכיח אתמול ובעיקר במהלך הלילה הזה שהפעם הם שם מעבר לגבול צפויים לכתישה כואבת המהווה שילוב של השמדת תשתיות, החרבת מבנים, ציוד עם קינוח של חיסול נרחב של טרוריסטים מהזרוע הצבאית אבל גם מסיתים רצחניים מהדרג המדיני.

בעזה לא לקחו בחשבון, שישראל החליטה להראות לפלסטינים לא רק בעזה אלא גם באום אל פאחם מי בעל הבית ומה מחיר ההתגרות. הפעם החליט גנץ בשיתוף הרטמכ״ל שאי אפשר יהיה לאפשר לחיות מעזה להכתיב לנו, להרוס לנו, להרוג בנו ולהושיב אותנו בממ״דים מתי שיתחשק להם.

ערביי עזה התעוררו הבוקר נדהמים נוכח תוצאות העבודה המבורכת של חיל האוויר. ההרס, השכול, החורבן המחסור בכסף, בדלק, בציוד חיוני רק יתעצם. גם בזירה הפנימית כדאי לערביי להתעשת ומהר אחרת כל הישיגיהם ייסוגו לאחור עשרות בשנים. השבאב המקומי והחיות העזתיות מוכיחות שהן מבינות רק שפה אחת. אז קבלו הפתעה: היהוד לא פראיירים ואנחנו נוכיח זאת עוד ועוד ועוד. מפהום, יא סאחבי?

וגם לנתניהו יש חלק חשוב במאבק הזה: הוא האיש שמשיג ממנהיגי עולם מרכזיים את פרק הזמן הנחוץ כדי לפעול עוד ועוד. הבעיה היחידה היא דיוק הביצוע, אחרי הכל בלבנון ובמבצעים קודמים, בסוף פצצה אחת שנופלת במקום לא נכון בזמן הלא נכון נוטלת מישראל את הלגיטימיות לסיים את המלאכה כראוי, גם אם לא תהיה ברירה אלא להכניס כוחות קרקעיים לרצועה.

הנה דברי דובר צה״ל מהיום:

“הלילה הזה מלמד על העמקת ההישג שלנו וסדקים ראשונים בצד השני. אנחנו מזהים שהציבור העזתי מתחיל לאבד את הסבלנות שלו, ומזהים קשיים שלהם לקדם מתווים של פעולות”. דובר צה”ל אף חשף כי צה”ל תקף, בשלב זה, למעלה מ-600 יעדי טרור.

“אתמול היה יום שבו חמאס הבין שהוא לא מצליח, המומנטום החל להשתנות”, המשיך זילברמן. “עזה היא לא מקום אופטימי להיות בו. יש סדקים בחמאס, ברור לכולם שהוא הופתע מעוצמת התקיפה של צה”ל, וזה מערער אותו”.

בהתייחס לתקיפות של צה”ל, חשף דובר צה”ל כי עד עכשיו חוסלו כעשרה בכירים ובסך הכל בין 50 ל-60 פעילי טרור נוספים. “הנכס המרכזי שאנחנו תוקפים בבנק המטרות החדש מכונה מטרות ממשל”, הסביר זילברמן. “המטרה היא לטפל בכל מבנה ומוסד של חמאס, לפגוע במוסדות הממשל כמו הבנקים, מוסדות בטחון הפנים והמשטרה”.

במהלך הלילה הותקפו שבע מטרות שונות מהסוג הזה, לדברי זילברמן, שציין כי בין היתר הותקף משרד ראש הביטחון פנים בעזה וחמש מטרות נוספות של ביטחון פנים. בנוסף, הותקפו בתי בכירים, חוליית טרור, מנהרה בשטח אחד הבתים ובורות שיגור. “תקפנו והשמדנו את מרבית מערך הייצור של חמאס והג’יהאד האסלאמי”, סיכם זילברמן. 

המטה לביטחון פנים בבית לאהיא, עזה (צילום: דובר צה''ל)המטה לביטחון פנים בבית לאהיא, עזה (צילום: דובר צה”ל)

בהתייחס להחלטות הקבינט, אמר: “צוותי הקרב החטיבתיים כבר סיימו אישור התכניות, ויש לנו מגוון של אפשרויות ופעולות נוספות. אנחנו במוכנות גם לתמרון. הרמטכ”ל יאשר היום תכניות אפשריות גם לתמרון, ייתכן שנפעל גם בעניין הזה”.

בתוך כך, הרמטכ”ל כוכבי קיים אתמול שיחה עם יושב ראש המוטות המשולבים של ארה”ב, ועדכן אותו בפרטים ובהתפתחויות.

עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן