מבזקים

זו מלחמה פוליטית שמטרתה היחידה למנוע חילופי דיירים בבלפור

07AB45F1-3E2E-4383-B67F-65A1A66C69E6

‏כשמטאטאים הצידה את דוברי הצבא ודברי הלהג הבלתי פוסקים יתברר ששום דבר טוב לא צמח מהמלחמה הזו לאף אחד חוץ מלנתניהו. זו מלחמה פוליטית נטו בלי מטרות צבאיות אסטרטגיות ויכולת של ממש לשנות את המצב בשטח.

מאז מלחמת העולם השנייה האמריקנים הובסו בכל העולם בעיקר כי אי אפשר לנצח מלחמה בהפצצות. לקח להם עשרות שנים, טריליוני דולרים ומאות אלפי הרוגים עד שדווקא טראמפ היה הנשיא שברח מאפגניסטן, מסוריה, מעירק ומאפריקה. הוא הבין שהפצצות יכולות להרוס מבנים אבל לא להכריע עמים. מצד שני אפשר למוטט אותן כלכלית, חברתית ופוליטית. ישראל לא הצליחה מעולם למווט לא את החיזבאללה ולא את החמאס  לא קרקעית ולא אווירית. לכן המבצע הזה לא ישנה דבר  להיפך – נזקיו לאורך זמן עולים על כל הפצצה נוספת שתתקיים עד להפסקת האש.

מתי זה יסתיים? זה ייגמר כשהמנדט של לפיד יאזל. אלא אם פצצה סוררת תיפול במקום הלא נכון ברצועה כפי שקרה שם ובלבנון במלחמות דומות בעבר. וכשהסיבוב הזה ייגמר יתברר שלא השגנו כלום ושזו היתה בסך הכל מלחמה פוליטית עלובה שבה רעמו התותחים כדי להשתיק יריבים שאיימו להחליף את דיירי בלפור.

ואחרי שהאזעקות יידומו יתברר שהקורבות האמיתיים הם לפיד, ששוב מתגלה כפוליטיקאי צעצוע ונפתלי בנט שהגשים באווילותו את הדמות הנלעגת שהודבקה לו בארץ נהדרת.

מאות שעות של להג בלתי פוסק באולפנים ואפס גילוי נאות לציבור של האמת. ואולי הנאשם כה מתוחכם עד שהצליח לסמא את עייני העם כולו. קוסם נשאר קוסם.

רמי יצהר, עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן