מבזקים

בהוראת גנץ: חיל האוויר משלים משימות רבות ככל האפשר לפני הפסקת האש

936E10C0-A5DF-488E-903B-C90A8BB4CF36

שר הביטחון, בני גנץ, הוראה להאיץ ולהוציא אל הפועל את כל התקיפות האפשרויות בבנק המשימות הישראלי בטרם הפסקת האש שעל פי המסתמן צפויה להכנס לתוקף עוד לפני סוף השבוע. הצבא, באמצעות חיל האוויר והשב״כ דוחסים פעילות לסד הזמן הקצוב. עם זאת ביצוע המשמות מותנה בהקפדה על ביצוע נקי ככל האפשר והימנעות מקסימלית מהרג אזרחים ובלתי מעורבים.

עד כה נהרגו כ-230 בני אדם בקרבות זאת על פי דיווחי החמאס. אמש הגיע ההוראה החד משמעית מן הבית הלבן בנוסח חסל סדר הריגת אזרחים זאת נוכח לחצים פנימיים וחיצוניים רבים מצד גורמים החווים את השידורים המגיעים מהרצועה שבהם מתעודים אסונות אישיים לא פשוטים ומוות של פלסטינים. ישראל קיבלה כמעט שבועיים של חופש פעולה כשאמריקנים מעניקים לישראל הגנה מפני החלטות עוינות של מועצת הביטחון. עתה, כשלכל ברור שבנק המטרות הידלדל משמעותית ולא ניתן להשיג מן המבצע הזה תוצאה שונה לעומת כל המבצעים הקודמים, ישראל נדרשת לחדול ולהסכים להפסקת אש.

בתיווך מול חמאס מעורבים בכירים ממצרים המגבשים את ההסכמות. קטאר אמורה לסייע כלכלית וירדן מעורבת בהסדרה מוסכמת לגבי ההתנהלות הישראלית העתידית בהר הבית וכנראה גם במזרח ירושלים.

הפסקת הירי של החמאס נשמכה ביום חמישי כשמונה שעות בטרם חודש ירי הרקטות לעוטף עזה. הירי כלל גם ירי טיל לעבר טיולית שהיתה ריקה מנוסעים. ממשיכים לעקוב ולדווח.

עניין מרכזי

בשורה מ״עניין מרכזי״:  הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד  ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן