מבזקים

טרופר מברך את אלופת אירופה שלנו

27BC9145-3CE9-4484-8655-D3BF291B82BE

*משרד התרבות והספורט מברך את אנסטסיה גורבנקו על זכייתה ההיסטורית במדליית הזהב באליפות אירופה בבודפשט.*
בהישגה המרשים, אנסטסיה בת ה-17, קבעה במקצה הגמר שיא ישראלי חדש ומדלית זהב אישית ראשונה בתחרות בוגרים. מדובר במדליה שנייה למשלחת הישראלית באליפות אירופה הנוכחית, אחרי מדליית הארד של נבחרת השחייה האמנותית.
משרד התרבות והספורט הגדיל בשנים האחרונות את תקציב ענף השחיה, הנכנס תחת קטגוריית “ענפים מועדפים”.

מידי שנה, הענף זוכה לתקציב של כ- 9 מלש”ח לטובת הכנות אולימפיות ותקציב שוטף. בנוסף, המשרד מתקצב את אגודות השחיה השונות בכ-2.5 מלש”ח נוספים מידי שנה . תקציבים אלו, מאפשרים לשחייניות ולשחיינים הישראלים לקיים מחנות אימונים בחו”ל ולהתכונן לתחרויות בצורה מיטבית והישגית.

*שר התרבות והספורט, ח״כ חילי טרופר:*
ברכות לאנסטסיה גורבנקו עם הישג מדהים, אחד מהגדולים בהסטוריה של הספורט שלנו. אנסטסטיה, שהופכת בקיץ הזה לאלופת אירופה כבר בגיל 17, ומביאה לנו נחת בסיומם של ימים מורכבים עבור ישראל, מבשרת לנו על עתיד ורוד בעולם השחייה הישראלי.

*מנכ”ל משרד התרבות והספורט רז פרוליך:*
“ברכות לאנסטסיה על זכייתה במדליית הזהב וקביעת שיא ישראלי חדש. אנסטסיה סיפקה לנו רגעים של גאווה ישראלית כשהתייצבה בראש הפודיום האירופאי בימים מורכבים אלו. זו ההוכחה הטובה ביותר להשקעה העצומה של המשרד בענפים המועדפים, בהכנות האולימפיות, מחנות האימונים והתחרויות בזירה הבינלאומית, לצד השקעה מקצועית ונכונה של האיגודים והאגודות.”

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן