מבזקים

סקר: הציבור הישראלי מבין שנתניהו ובן גביר רקחו מהומות כדי להציל את ביבי

1A195247-4894-48BD-800E-248DC2CFC8D8

מועצת הביטחון של האו״ם קיבלה הלילה פה אחד החלטת סיכום של המלחמה האחרונה בעזה, שבה נקראים הצדדים להמנע מהפרת הפסקת האש. ההחלטה התקבלה לאחר שארצות הברית הסכימה לנוסח המרוכך שאינו כולל גינוי חריף לישראל על התנהלותה כלפי הפלסטינים בשייח ג׳ארח, בהר הבית ובהפצצת ייעדים אזרחיים ברצועה.

ואילו סקר שנערך בארץ קבע כי כמחצית מן הציבור סבור שנתניהו ובן גביר רקחו את האירועים במזרח ירושלים שהדרדרו למבצע הצבאי בשל הרצון של נתניהו לשמר את שלטונו בכל מחיר.

הנשיא ביידן סיכל שלוש הצעות מחמירות שכללו בעיקר גינויים חריפים לישראל. בהודעת מועצת הביטחון נקבע:

“חברות מועצת הביטחון בירכו על ההודעה על הפסקת האש והכירו בתפקיד החשוב שמילאו מצרים, מדינות אחרות באזור, האו”ם, הקוורטט לענייני המזרח התיכון ושותפות בינלאומיות אחרות. מועצת הביטחון קוראת לציית באופן מלא להפסקת האש”, נכתב בהצהרה. “חברות המועצה אבלות על אובדן חיי אדם כתוצאה מהאלימות.

״מועצת הביטחון מדגישה את הצורך בסיוע הומניטרי מידי לאוכלוסייה האזרחית הפלסטינית, במיוחד בעזה, ותומכת בקריאת המזכ”ל לקהילה הבינלאומית לפעול עם האו”ם לגיבוש חבילת סיוע שתתמוך בשיקום מהיר של עזה. מועצת הביטחון הדגישה את “חשיבות השגת שלום כולל המבוסס על חזון שתי המדינות, ישראל ופלסטין, שיחיו זו לצד זו בשלום, בגבולות בטוחים ומוכרים”.

משרד החוץ פרסם הודעה המודה לנשיא ביידן ולממשל האמריקני על תמיכתם המתמשכת בישראל ובזכותה להגן על אזרחיה, ועל פעילותה במועצת הביטחון”. בתגובת משרד החוץ להצהרה נכתב כי “האחריות המלאה על ההסלמה מוטלת על ארגון הטרור חמאס, שבחר לפתוח בירי טילים לבירת ישראל ירושלים, לעוטף עזה ולשאר ערי ישראל”.

 “מצער לראות שמועצת הביטחון התעלמה מירי של יותר מ-4,000 טילים לעבר אזרחי ישראל מתוך השטחים המאוכלסים בעזה. חמאס משתמש בתושבי הרצועה כמגן אנושי, מנצל באופן ציני את מצוקתם, יורה על המעברים היבשתיים ומונע הכנסת ציוד הומניטרי, מזון, תרופות ואנרגיה מישראל לרצועה.

“אנו מצפים מהקהילה הבינלאומית לגנות את חמאס, לפרק אותו מנשקו ולדאוג לשיקום הרצועה תוך מניעת זליגת כסף ואמצעי לחימה לטרור. ישראל ממשיכה להיות מחויבת לגורל השבויים והנעדרים ותעמוד על השבתם”, נכתב. “ישראל מודה לכל המדינות שתמכו בזכותה להגן על עצמה ותמשיך לעשות זאת מול כל איום על אזרחיה”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן