מבזקים

לכידת זהב: ניסו להבריח מיליונים לעזה שהוסוו כמסמרים יצוקים מזהב טהור

C146070D-0073-4BBF-A994-562793684BB3

עוד הצלחה נרשמת למוחבראת הישראלי. עם זאת, חשיפת השיטה שננקטת בידי האויב העזתי מעלה ספקות רציניים באשר ליכולת למנוע העברת נשק מסכן, חומרים כימיים ומימון לפעולות טרור מן העולם לתחומי הרצועה.

וזה הסיפור: שר הביטחון בני גנץ, חתם על צווים מנהליים לתפיסת ציוד אזרחי כביכול שכלל אמצעים כימיים להכנת אמצעי לחימה וזהב בשווי מיליוני שהוסווה בצורת מסמרים שהובלקו במשלוח עצים לבנייה.

המשלוח נעצר במעבר כרם שלום על פי מידע מוקדם שהשיגו כוחות המודיעין הישראלי. המשלוח הגיע מהגדה אך ישראל לא פרסמה רשמית מי הגורם ששיגר ומימן את המשלוח מחוץ לתחומי הרשות הפלסטינית.

בהודעה הישראלית נמסר כי בין היתר נתפסו משלוחים של חומרים מסוג אשלגן כלוריד, גליצרין, פוליאוריתן, פוליאסטר, פיברגלס וכן ציוד תקשורת.

הציוד שנתפס נחשב לציוד דו-שימושי (יכול לשמש לצרכים אזרחיים וגם צבאיים) ועל-פי החשד היה מיועד למערך הייצור של הזרוע הצבאית של חמאס. מתחילת השנה חתם שר הביטחון על יותר מעשרים צווים מנהליים לתפיסת ציוד שנעשה ניסיון להבריחו לרצועה בחשד שנועד לשימוש חמאס וגורמי טרור אחרים בעזה.

כמו כן חתם שר הביטחון על צו לתפיסת זהב בשווי של למעלה ממיליון ש”ח, אשר נעשה ניסיון להבריחו מתוך רצועת עזה לאזור יהודה ושומרון כשהוא מוסלק בצורת מסמרים בתוך משטחי עץ. תפיסה זו מצטרפת לשני צווים מנהליים עליהם חתם שר הביטחון לפני שבועיים, לתפיסת מטילי זהב במשקל כולל של 13 ק”ג, אשר נתפסו גם הם לאחר שנעשה ניסיון להבריחם מרצועת עזה לאזור יהודה ושומרון, כשהם מוסתרים.

על-פי החשד הברחות הזהב מרצועת עזה לאזור יהודה ושומרון הן חלק מהמאמצים של חמאס ברצועה לממן פעילות של ארגון הטרור באיו”ש, ושווי התפיסות נאמד במיליוני שקלים.

יצויין כי לישראל אין שום שליטה על המעברים ברפיח בין הרצועה למצרים ומשם מתבצעות העברות הנשק הגדולות

עניין מרכזי

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן