מבזקים

באיזה סוגי שמנים לעץ מומלץ להשתמש?

עץ הינו חומר טבעי וכל פריט בחלל שעשוי מעץ יספק מיד תחושת חיבור לטבע. עם זאת, מדובר בחומר גלם עדין שיכול להתכווץ ולהתנפח בהתאם לאקלים בו הוא נמצא. בהיעדר הגנה ותנאים מתאימים הוא יכול להתיישן ולהתבלות עד ריקבון. כמו כן, עץ נחשב לחומר גלם זול וגם תהליך העיבוד שלו אינו יקר, לכן נבקש לשמור על כל האיכויות שלו לאורך זמן, לרבות עם מדובר בריהוט גינה או דק מעץ בחצר. על מנת לשמור על העמידות שלו ועל מראה חיוני, נעשה זאת בעזרת סוגי שמנים לעץ שישמרו על האלסטיות שלו ויגנו עליו מפני חדירה של לחות, מזיקים ולכלוך. להלן כל מה שצריך לדעת על שמן לעץ.

ייעודו של שמן שמיועד לעץ

ייעודו של שמן עץ הינו להגן על לוחות העץ משינויי מזג האוויר או מהסביבה החיצונית. ניתן לעשות את זה באמצעות מניעת חדירת מים ולחות ובעזרת סינון של קרני השמש שגם הן לא תורמות לעץ. על ידי איזון של כמות הלחות שתחדור ותצא מהעץ – תרד גם התופעה שמכונה –  דפורמציה (עיוות ופיתול) והעץ יישמר עמיד. שמן עץ איכותי יצליח לחדור לעומק סיבי העץ, ולהזין את העץ בעזרת שחזור תכולת השמן הטבעי שהוא מכיל שמתייבש ונעלם במהלך הזמן. שמן עץ טוב גם יבליט את החזות והטקסטורה של הפריט ויספק לו גימור חדש למראה.

האם כל עץ זקוק לשמן?

לרוב, מומלץ לטפל בכל סוגי העצים על ידי שמנים. חלק מסוגי העצים יצריכו שמן ייחודי, משום שככל שהעץ קשה יותר, כך לא כל שמן יצליח לחדור אליו. למעשה יש סוגים של שמן לעץ שכל אחד מהם בולט בתוכנה משלו. בדרך כלל, שמן לעץ יתאים לשימוש עבור כל סוגי העצים החל מרהיטים ועד לפרגולה ודקים. עבור מוצרי עץ שנאלצים להתמודד עם תנאים קשים יותר כגון גשם שוטף, חשיפה רבה לשמש במהלך היום,  יהיה מומלץ לשמן אותם בשמן ייעודי שמסייע בתנאים אלו. להלן סוגי שמנים לעץ עיקריים.

שמן חודרני לעץ

השמן החודרני לעץ של פלאד הינו שמן פרמיום עם פורמולה ייחודית (שמכילה חומר שמספק חדירה אידיאלית ותחמוצת ברזל שמגנה מפני קרינת UV) הוא מספק גימור שקוף טבעי שמבליט את המראה הטבעי של העץ תוך הגנה מקרינה, לחות ועובש. שמן חודרני מצליח להיטמע עמוק בסיבי העץ ולהתאים לשימושים רבים ולהגנה על פרטי עץ שנמצאים בחלל חיצוני וגם פנימי. אפשר ליישם אותו על דק במרפסת, על פרגולה, ריהוט ועוד.

שמן לאיטום עץ

שמן לאיטום עץ מיועד לכל פריט מעץ שנמצא במגע עם מים ו/או שמש. ריהוט חצר, דקים, פרגולות, גדרות. השמן מעניק גימור משי ומספק חיות לעץ. השמן חודר לעומק העץ כשהוא חולץ ממנו את הלחות ובועות האוויר וכך למעשה ממלא את כל הנקבוביות ומגן על הסיבים שלו.

שמן לרהיטי עץ

שמן ייחודי שמיועד לרהיטי עץ ורצפות עץ. הוא מעניק גימור קלאסי, עם מראה עמוק ומרשים לעץ. הוא מגיע בשלל גוונים ומתאים לעצים כמו אורן, אלון ועוד.

המאמר נכתב באדיבות חברת “שולץ את בן מאיר עץ ורעפים” מחסן עצים און ליין https://shults.co.il/

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן