מבזקים

כבוד הנשיא, בוז׳י הרצוג, בהצלחה!

E64DFD89-8661-45F1-8BAB-4DCA43504FF5

יצחק בוז׳י הרצוג הוא הנשיא החדש של מדינת ישראל. הבחירה היתה בניצחון סוחף של 87 תומכים לעומת 26 קולות למרים פרץ.  119 ח״כים השתתפו בהצבעה רק מנסור עבאס נעדר ממנה.

הנשיא הנבחר אמר בתגובה ראשונה: “מקבל עלי את האחריות הכבדה והזכות לשרת את העם”. מרים פרץ אמרה טרם ההצבעה כי הרצוג הוא מועמד ראוי לתפקיד הרם. אליסף, בנה של מרים פרץ, סיפר כי הקמפיין לנשיאות עלה 30 אלף שקלים, “יש רק עוזרת, כול השאר מתנדבים שרוצים לראות אותה נשיאה. אמא ניפצה תקרת זכוכית”.

הנשיא הרצוג:

אזרחיות ואזרחי ישראל,
משך למעלה משני עשורים מילאתי את משימת חיי: שירות העם והארץ שלנו באהבה, במסירות ובמקצועיות. למדתי את החברה הישראלית לאורכה ולרוחבה, הכרתי מקרוב את המגוון והייחודיות של הפסיפס הישראלי, הנדיר והייחודי, המשלב לא רק את בני כל האמונות, הקבוצות והדתות, אלא את כל האוצרות האדירים שקיבלנו כאן יחד: עושר רוחני, עומק תרבותי, מחשבה ביקורתית, מסורת והתחדשות. אין אפילו אבן אחת בפסיפס היפיפה שלנו שהייתי מוכן או מעז לוותר עליה.

זו הסיבה שבכוונתי להיות נשיא של כולם. להטות אוזן קשבת לכל עמדה ולכבד כל אדם. לסמן את הקווים המחברים ולבנות גשרים של הסכמות, כדי לקרב גם את הרחוקים שבניצים – כאן בתוכנו, כמו גם עם אחינו ואחיותינו בתפוצות; להעצים ולטפח את היצירתיות, היוזמה והמקוריות שלנו; למלא בכל יום את צידת האחדות, הערבות הדדית והזהות משותפת, הנחוצות לנו כל כך במסע שלנו להפוך לחברת מופת. להותיר מרווח נשימה לרוקמי הרוח, היצירה והחלומות. למלא את ישראל בתקווה.

האתגרים רבים ואין להקל בהם ראש. חיוני לטפל בפצעים שותתי הדם שנפערו בחברה שלנו בתקופה האחרונה; עלינו להגן על מעמדה הבין-לאומי של ישראל ועל שמה הטוב במשפחת העמים; להיאבק באנטישמיות ובשנאת ישראל; לשמור על עמודי התווך של הדמוקרטיה שלנו; להתעלות אל גודל שעתה של האומה; ולצאת מן המיצר אל המרחב. זו המהות שלנו, החלוציות שלנו והמחויבות של כולנו לארץ הזו.

אל המסע הזה אני מביא עמי את כל מרצי, ניסיוני ויכולותיי. את המחויבות ההיסטורית של שרשרת הדורות המשפחתית שלי לנצח ישראל.

אני מביא עמי גם שותפה נפלאה ויחידה במינה –  מיכל רעייתי האהובה, בלעדייך זה לא היה קורה.
בלי התמיכה והמחויבויות האינסופיות שלך ובלי היותך שם, תמיד, לאורך הדרך כולה. את ובנינו האהובים נעם, מתן ורועי.

לנשיא העשירי של מדינת ישראל, ראובן רובי ריבלין, אני שולח מכאן את ברכתי ומאחל לו סיום מוצלח לכהונה מבורכת ולתרומתו הגדולה לעם ולמדינה שלנו.
תחי מדינת ישראל!

המועמדת לנשיאות מרים פרץ בירכה את הנישא הנבחר: “מאוד אוהבת את הנשיא הרצוג. נבחר היום נשיא ראוי, שיכבד אותנו. ומכאן אני נושאת תפילה עם כל אזרחי מדינת ישראל להצלחתו”.

ראש הממשלה נתניהו בירך את יצחק הרצוג, “אני מברך את יצחק הרצוג על בחירתו לנשיא המדינה ואני מאחל לו הצלחה רבה בשם כל אזרחי ישראל.

אני מודה למרים פרץ על ההתמודדות המכובדת ואני משוכנע שהיא תמשיך לתרום לחברה בישראל כפי שעשתה כל חייה”.

יו”ר ימינה, נפתלי בנט, שוחח עם נשיא המדינה הנבחר, יצחק הרצוג, וברך אותו לרגל היבחרו לתפקיד.

בנט אמר להרצוג: “משימתך הגדולה היא לאחד את העם. אתה איש ציוני עם לב גדול, ואני משוכנע שתצליח”.

עוד מסר בנט, “אני מבקש לברך את מרים פרץ היקרה שהתמודדה על התפקיד בצורה מכובדת ומעוררת הערכה. מרים היא שליחה מופלאה של עם ישראל ואני בטוח כי תמשיך לחזק את רוח העם בעשייתה הציבורית ובדמותה המיוחדת”.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, בירך בחשבון הטוויטר שלו את יו”ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז’י) הרצוג, על בחירתו לנשיא מדינת ישראל:

“ברכות לנשיא החדש של מדינת ישראל, יצחק (בוז’י) הרצוג. הרצוג הוא משרת ציבור בכל רמ”ח איבריו. החברה ישראלית עברה טלטלות קשות בשנים האחרונות ובפני הנשיא, כסמל הממלכתיות, ניצבים אתגרים גדולים. הצבעתי עבור הרצוג מתוך הכרה שהוא יוכל למשימה, למען אחדות מדינת ישראל״.

שר הפנים אריה דרעי: ”מברך את יצחק הרצוג לרגל בחירתו לתפקיד נשיא המדינה. אין לי ספק שהנשיא הרצוג יפעל לאיחוד כל חלקי העם בימים שאנו כל כך זקוקים לכך. ולגברת מרים פרץ: את אות ומופת, סמל בעם ישראל. ניהלת מערכה מכובדת ומעוררת כבוד וכולנו מלאי הערכה כלפייך”.

שר הבריאות יולי אדלשטיין: ”אני מברך את הנשיא ה 11 של מדינת ישראל יצחק הרצוג! אני בטוח שהנשיא הבא ירים את קרנה של ישראל בעולם, יפעל לאחדות כלל אזרחי ישראל ויביא כבוד למוסד הנשיאות”.

שר האוצר ישראל כ”ץ: ”ברכות לנשיא המדינה הנבחר, יצחק בוז׳י הרצוג. אין לי ספק שימלא את תפקידו החדש בממלכתיות ובאחריות, וייצג את הציבור הישראלי כולו בנאמנות. אני מצפה לעבוד עמו בשיתוף פעולה. שולח ברכות גם לידידתי מרים פרץ, על התמודדות ראויה. בטוחני שנראה אותך ממשיכה בעשייתך הברוכה למען אזרחי ישראל”.

יו”ר מפלגת הציונות הדתית ח”כ בצלאל סמוטריץ’: ”‏ברכות לנשיא האחד עשר הנבחר של מדינת ישראל יצחק הרצוג. עבודת שיקום רבה של מוסד הנשיאות מחכה לך ואני תקווה ותפילה שבעזרת השם תצליח בכך. תאחד את העם, תחזק את הזהות היהודית והציונית של המדינה, תדבק בשורשיה העמוקים של משפחתך, ותאבק על צדקת דרכם של העם היהודי ומדינת ישראל בכל העולם”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן