מבזקים

עוד מושחת הולך לכלא – אלכס ויז׳ניצר

BE641998-34B6-4091-8DA2-DBFF3A78FE3A

מדינה שהפוליטיקאים שלה השחיתוה מהיסוד בשל שליטתה רבת השנים של החונטה, שאולי תרוענן סוף סוף. לא שקואליציית השינוי מורכבת מצדיקים גמורים בלבד.

בית משפט מחוזי הרשיע היום (חמישי) את אלכס ויז’ניצר, מי ששימש המנכ”ל חברת נתיבי ישראל (נת”י, מע”צ לשעבר). הוא בעבירה של בקשת שוחד. ויז’ניצר חתם על הסדר טיעון, לפיו ייגזרו עליו שנתיים מאסר בפועל, בנוסף למאסר על תנאי ולקנס של 850 אלף שקלים או מאסר נוסף אם לא ישולם.

ויז’ניצר הודה היום בבית המשפט כי בעת ששימש מנכ”ל נתיבי ישראל והיה בעל השפעה על בחירת מנהלי הפרויקטים שפיקחו על עבודות בנייה ותשתית, דרש מיואב סרנה – הבעלים של חברת ניהול הפרויקטים “אפשטיין ובניו בע”מ” – כי ישלם לו שוחד עבור עבודות שהועברו לחברתו מטעם נת”י. חברת “אפשטיין” הייתה קשורה עם נתיבי ישראל בעשרות חוזים לניהול פרויקטים בשווי של יותר מ-130 מיליון שקלים והייתה למעשה חברת ניהול הפרויקטים המובילה.

החל משנת 2005 ועד שנת 2009 הוא פנה בכמה הזדמנויות לסרנה ואמר לו שהוא מצפה ממנו לתשלום עבור העבודות שאפשטיין מקבלת מנת”י, שכן, לדבריו, הוא וסרנה “שותפים” וסרנה “חייב לו”. הנאשם הבהיר לסרנה כי אם לא יענה לדרישות השוחד שלו הוא יביא לפגיעה בחברה. עוד הודה ויז’ניצר כי בשנת 2010 הוא הזמין את סרנה לפגישה בבית קפה בה נכח אדי זלינגר, המקורב לנאשם. בפגישה אמר הנאשם לסרנה כי זו העת להסדיר את “חובו” ודרש ממנו להעביר אליו את כספי השוחד באמצעות זלינגר, שלגביו אמר לסרנה: “אתה מכיר אותו, זה אח שלי. אתה תסגור איתו את כל מה שאתה חייב לי”.

בהמשך לכך, ובשל חששו של סרנה כי ויז’ניצר יביא לפגיעה ממשית בהכנסותיה של חברת אפשטיין, תיאמו סרנה וזלינגר מנגנון להעברת מאה אלף שקלים לנאשם, וסרנה אף העביר שק על סך זה לידיו של זלינגר. בסמוך לאחר מכן התחרט זלינגר והודיע לנאשם ולסרנה כי הוא מסרב לקחת חלק במהלך.

כתב האישום בו הודה ויז’ניצר הוא חלק מפרשת 618, אשר מכונה “פרשת נתיבי ישראל” – פרשת שחיתות רחבת היקף שנחקרה בעיקרה על ידי חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל”כ) של להב 433. המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה 13 כתבי אישום שונים בפרשה. הציר המרכזי שלה סובב סביב עבירות שחיתות שבוצעו בחברה הממשלתית במשך כעשור על ידי מנהלים ועובדים בה, וכן על ידי ספקים חיצוניים בהם מנהלי פרויקטים, קבלנים ונותני שירות אחרים.

מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה נמסר: “העונש המוסכם משקף את החומרה אותה יש לייחס לבקשות שוחד, אף אם הן לא נענות בסופו של יום. כמו כן, הובאו בחשבון בעת קביעת העונש גילו ומצבו הרפואי של ויז’ניצר וכן העובדה כי בחר להודות בטרם ניהול המשפט ולקח אחריות על מעשיו בפני בית המשפט”.

עניין מרכזי
הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן