מבזקים

משהו מוזר קרה לאביב גפן בדרך לדעיכתו האמנותית

729681F9-CA26-48C8-AF0D-EB10F099EF65

אביב גפן דועך כבר שנים וכמו לא מעטים אחרים וטובים ממנו אחת מדרכי המילוט מן הדיכאון על הכישלון המתמשך היא על ידי תפנית. יש העושים תפנית מקצועית ויש המוצאים מפלט בחיפוש אחר קהל אחר. גפן ניסה הכל ועכשיו הוא מחפש את הציבור הדתי.

בהופעה האחרונה שלו שיתף פעולה עם זמר דתי חשוב ומוערך, חבש כיפה והגדיר את כל עברו במילה אחת: ״בורות״.  עכשיו הוא גם ממנף אותה ליחצנות לקרנית: הזירה – מחר (ו’) ב-“ישראל היום”:*

*”הגיע הזמן לשלום, לכבד אחד את השני”*

*אביב גפן הפתיע כאשר ביקש השבוע סליחה מהקהל הדתי ומהמתנחלים במהלך הופעה עם הזמר החרדי אברהם פריד. בראיון משותף שיפורסם מחר (ו’) במלואו, לכתב חנני בלייך במוסף “שישבת” של “ישראל היום”, סיפרו השניים על הרקע לשיר ולהופעה: “השיח של השנאה – נמאס כבר”*

*בקשת הסליחה של אביב גפן מהציבור הדתי ומהמתנחלים היכתה גלים השבוע, במהלך מופע בבריכת הסולטן עם הזמר החסידי אברהם פריד אמר גפן כי:* “אדם צריך להודות בטעויות שלו. בעברי הרחוק כתבתי כמה משפטים מתוך בורות, לא מתוך ידע והבנה, ופגעתי בהרבה אנשים. זאת הזדמנות לומר סליחה. אני מצטער. אז אני רוצה, כשאני עומד פה היום על הבמה הזאת, לומר סליחה אם פגעתי במישהו מכם”.

ההופעה המפתיעה עם הזמר החרדי הגיעה לאחר דואט שהשניים ביצעו יחד ופורסם לאחרונה, ‘בצורת’. בשיר, וכעת גם במופע המשותף, מנסה גפן להעביר מסר של אחדות ושלום, דווקא בתוך השסע הנדיר שנוצר בישראל, לדבריו גם בעידוד השלטון והממשלה.

*בריאיון משותף של גפן ופריד, אומר גפן:* “אני אדם שואל וספקן, אני אתאיסט, אבל הגיע הזמן לשלום, לכבד אחד את השני. הקורונה העצימה את הקרע בעם, את השסע הגדול הזה. מבחינתי, ישראל היא מארג עדין של אהבה. המון אנשים, אמונות ודעות. נורא נפרדנו, וחבל, אנחנו אחים בסוף”.

*פריד נשאל כיצד הגיב הקהל החרדי שלו לדואט עם הזמר שהפך במשך השנים לסמל החילוניות בציבור הדתי, והסביר:* “אני חושב שקידוש השם שהשיר הזה יצר הוא דבר יותר חזק מכל ביקורת. היינו צריכים להיות אמיצים בהחלטה לבצע את הדואט הזה, אבל ידענו שבסופו של דבר הקהל יבין שזה צעד לאחדות, ובפרט בזמן שבו היינו, בכזה פירוד ובכזה חושך. דרך השירה פתאום יש אור”.

*אביב מצהיר:* “הקהל הדתי מאוד אוהב אותי. אני כנראה הזמר החילוני שהם הכי אוהבים. אני גם לא עובד עליהם ולא משקר להם. לא אומר, ‘אני שומר שבת עכשיו’, והם מכבדים את זה. אני מגיע אליהם כאדם חילוני שמכבד אותם, וזה בעיניי שווה הכול. יש לי הרבה קהל בהתנחלויות וקהל של חובשי כיפה. השיח של השנאה – עליי הוא נמאס”.

*עוד הוסיף אביב:* “הקהל שלי, מצידו, הגיב בהמון אהבה לשיר הזה שלי עם פריד, ‘בצורת’. בכל הופעה, כל הקהל רוצה שנשיר ‘בצורת’. אבל עד עכשיו סירבתי לשיר אותו בהופעות. אמרתי לקהל שנחכה שאברהם יגיע לארץ (דבר שנמנע ממנו עד עתה בשל הקורונה) ואז נשיר את השיר יחד. והנה, השבוע זה קרה”.

למי שפתאום נגלה אליה, הדת היא מפלט. מפלטם של שבוזים החשים שהגיעו לנתיב אישי ללא מוצא. אורי זוהר הפך רב וברח לירושלים אחרי ששוב ושוב גורש מהבמה ואפילו נזרקו עליו בייצים סרוחות בדל הופעותיו הכושלות. אביב גפן מתחיל דרך שהקצה שלה ברור. יש מומחים לדבר שיובילו אותו על גם העדן של החשים כי זמנם עבר.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן