מבזקים

סכנה: איראן מקימה כוח קומנדו ימי חדש

A0A0BF16-90E4-46DB-A101-E57C4D06AA12

האתר הערבי עין אלפוראט דיווח בסוף השבוע האחרון, כי איראן החלה לבנות כוח קומנדו חדש בצפון בסוריה.

כוח קודס של משמרות המהפכה האיראניים בשיתוף המיליציות השיעיות, הקימו בסיס צפונית לעיר חאלב, על גדות נהר הפרת. הבסיס נבנה על שטח בן שני דונמים, עליו הוצבו למעלה מעשרים מבנים ארעיים.

הבסיס על פי הדיווח צוייד בתשתיות מים, חשמל ואינטרנט, והוצבה עליו שמירה כבדה, כולל מערך אבטחה אלקטרוני, הכולל מצלמות ומערכות שיבוש. ככל הנראה מדובר במערכות לוחמה אלקטרונית ושיבוש GPS, שיאפשרו לכוח לפעול בבסיס תוך מצמום איומי התקיפה עליו על ידי ישראל.

בכוונת כוח קודס והמילציות האיראניות לפעול לגיוסם של כ- 400 לוחמים חדשים ליחידת הקומנדו המוקדמת. המתגייסים החדשים, רובם מאזור חלאב, נדרשים לעמוד במבחני שחייה וצלילה. מכאן ניתן להסיק, שבכוונת משמרות המהפכה לייסד כוח קומנדו ימי חדש.

המרחק הגדול יחסית מהים של הבסיס, מהווה אולי חסרון לוגיסטי בקרבתו לים, אך מאידך נהר הפרת משמש כמקום טוב לאימונים ומספק הגנה יחסית טובה מול המרחב החשוף לתקיפות של החוף הסורי.

סביר להניח שפעילות זו והקמת הבסיס נעשית בתיאום מול המשטר הסורי, וככל הנראה לאחר הכשרת ואימון גדוד הקומנדו, תפעיל אותו איראן כסיוע למשטרו של אסאד כנגד כוחות המורדים הפועלים בסוריה.

עניין מרכזי

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן