מבזקים

המפכ״ל מסיר את הכפפות: נאסר קיום ״צעדת הדגלים״ הפרובוקטיבית

B9F06238-DBDF-4AE4-B1BC-BE6A9CADF98B

אכזבת ענק לנתניהו ולחבר מרעיו שחפצו במהומת אלוהים שתמנע את הקמתה של ממשלת בנט – לפיד. המשטרה, שנסתמכה על גורמי מודיעין ועל איומים גלויים אסרה על הימין הקיצוני לקיים את ההפגנה הקרויה ״צעדת הדגלים״ במזרח ירושלים.

ההודעה המשטרתית נתקבלה בעקבות ההתעשתות של המפכ״ל קובי שבתאי, שהבין כי נתניהו ושליחו אוחנה כפו על המשטרה לכישלון מבצעי שהוביל למהומות הקודמות אשר בעקבותיהן נוצר היעמות המלחמתי עם החמאס והקרע מול החברה הערבית בישראל. הפרובוקציה עמדה להתקיים השבוע.

החמאס הודיע כי הדבר יוביל מיידית לחידוש ירי הטילים לעבר ישראל. שר הביטחון בני גנץ פעל למנוע את ההסלמה המיותרת.

איתמר בן גביר הודיע שינצל את חסינותו הפרלמנטרית ויקיים את הצעדה בעצמו ״לאורך כל המסלול״ הפרובוקטיבי. ככה זה כשביבי מכניס את קיצוני הקיצוניים משולי החברה לכנסת בניסיון נואש שכשל לשרוד בבלפור.

*יו”ר ועדת החוץ והביטחון, ח”כ אורנה ברביבאי בדיון בנושא ההסתה וההקצנה במרחב הציבורי: “לנוכח ההתרעה החריגה של ראש השב”כ, אני קוראת לכינוס הקבינט באופן מיידי, כדי לגבש תכנית פעולה להתמודדות עם העלייה הדרמטית בהיקף השיח המסית ובחומרתו”*

“המציאות הפוליטית רגישה ודווקא בשל כך יש לנו חובה ערכית כנבחרי ציבור לקחת אחריות, להוריד את הלהבות ולמנוע פגיעה עד כדי חלילה פגיעה בנפש. לא מדובר בעניין של ימין ושמאל, אלא באחריות שיש לכל אחד מאיתנו לשמירה על חיי אדם. זהו מדרון חלקלק ולצערנו, היה כבר בעבר מי שתרגם שיח פוליטי קיצוני לרצח ראש ממשלה.
אני מוטרדת מהיעדר המשילות בתקופת מעבר בין ממשלה אחת לשנייה. בעת הזאת במיוחד אני קוראת לכל גופי הביטחון ולפרקליטות לנהוג בהקפדה יתרה בניתוח האיומים, במניעתם ובטיפול בהם, כדי להגן על כל אדם מאוים וכן על סדרי המשטר הדמוקרטי ומוסדותיו.
הניסיון לייחס לשב”כ ולמשטרה המלצות משיקולים פוליטיים חמורה והיא חורגת מכללי המשחק במדינה דמוקרטית. פגיעה בגופי הביטחון היא פגיעה ביכולתה של מדינת ישראל להגן על עצמה מאיומים מבפנים או מבחוץ.
משטרת ישראל נדרשת להציג מיידית עמדה מקצועית באשר למצעד הדגלים המתוכנן להתקיים השבוע ועל ההשפעה שיש לקיומו בעת הזאת. הקבינט ובכללו שר הבט”פ נקרא להתכנס לאלתר כדי לדון בכלל ההשלכות הנובעות מהמידע שהוצג לוועדה על ידי השב”כ ועל קיומם של אירועים (כדוגמת מצעד הדגלים) שיש בהם פוטנציאל להחמרת ההסתה וההסלמה.
אופיה של ישראל כמדינה דמוקרטית יישמר רק אם נשכיל לאפשר את חופש הביטוי וחירויות הפרט לצד זיהוי מוקדם של האיומים וסיכולם על ידי כל הגורמים הרלוונטיים במדינה”.

עניין מרכזי

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן