מבזקים

ממשלת האחדות מושבעת – נפתלי בנט ראש ממשלת ישראל

2A4C32A8-4BFE-4D19-AA10-3852B716EF7E

בנימין נתניהו עובר לספסלי הח״כים הפשוטים ומהערב הוא תופס את הג׳וב של יאיר לפיד שהתפנה: יו״ר האופוזיציה. ברוך שפטרנו מעונשו של הפוליטיקאי הכי מושחת ומשחית בתולדות הפוליטיקה הישראלית.

עם השבעתו הערב צפוי ראש המנשלה החדש, נפתלי בנט לשאת נאום פייסני ומאחד. משימתו הוא לרפא את התחלואה החברתית והחורבן הכללי שהותיר אחריו הנאשם בפלילים שאחז בשלטון בשנים האחרונות ללא רוב ובאמצעות טריקים ושטיקים בזויים.

ובכל זאת, בנט פועל להרגעת הרוחות ומבקש להתייחס במכובדות בנתניהו ובמשפחתו המובסים. בפעם הקודמת שנתניהו הובס ב-1999 לקח שישה שבועות כדי לפנותו מבלפור. הפעם יש לקוות שזה יהיה מהיר יותר. לנתניהו אחוזה בקיסריה, דירת פנטהאוז ודירה מפוארת נוספת שתיהן בירושלים. הוא יכול לעבור לאן שבא לו. השאלה רק מתי.

בינתיים, בנט ימשיך לגור ברעננה והשכנים כבר סובלים. בנאומו הראשון בנט מתכוון להרגיע את אזרחי ישראל ולהעניק את התחושה שקמה ממשלה שבאה לעבוד, ולא להתעסק במשברים פוליטיים אינסופיים. זו התקווה שלו אבל הוא יודע שנתניהו ימרר את חייו כפי שטראמפ אינו מפסיק להתסיס נגד ביידן.

בנט יאמר בנאום הכתרתו כי אין ממה לחשוש, הממשלה הנכנסת בראשותו תהיה ממשלה של בעד – ולא של נגד. ואכן, נראה כי עיקר תוכניותיו הן בעיקר המגזרים הערבי והחרדי – בניסיונות של תמריצים ולא של מקלות.

מליאת הכנסת לכינון הממשלה ה-36 תפתח בשעה 16:00, ובמהלכה ייבחר גם יו”ר הכנסת במקום החנפן הכושל יריב לוין. הישיבה תתקיים במעמד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ונשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות.

יו”ר הכנסת יריב לוין יזמין אז אל דוכן הכנסת את בנט כדי שיציג את ממשלתו, פירוט קווי היסוד שלה, הרכבה וחלוקת התפקידים בין השרים, כפי שקובע חוק-יסוד: הממשלה. לאחר נאום בנט ינאם ראש הממשלה החלופי ושר החוץ הנכנס יאיר לפיד. לבסוף יוזמן לנאום ראש האופוזיציה המיועד – בנימין נתניהו. בתום נאומי השלושה, יתקיים דיון סיעתי בו יוקצו לכל סיעה 9 דקות לשאת דברים.

בשלב הבא תתקיים בחירת יו”ר הכנסת, והיושב ראש הנבחר יעלה לנהל את המשך הישיבה: הבעת אמון בממשלת החילופים והצהרות האמונים של ראש הממשלה, ראש הממשלה החלופי והשרים. לאחר ההצבעה, יעלו שרי הממשלה המיועדים בזה אחר זה ויצהירו אמונים.

ישראל יוצאת לדרך חדשה שתכליתה הראשונית היא החלמה מדרך הפירוד והבוגדנות שהשליט נתניהו בשנים האחרונות. האתגרים רבים ונתניהו כבר עסוק בזריעת שדות מוקשים שתכליתם לפרק את הקואליציה שקמה למגרו ויכלה לו.

״עניין מרכזי״

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן