מבזקים

גוברת סכנת הנפילה בפח נוכח התרבות הנסיונות לעקוץ אותך ברשת

A627AD10-B6DD-4FE4-A5D4-D7467DF8D752

אמש פרסמה חברת החשמל פעם נוספת הודעה על ניסיונות הונאה (פישינג) לפי ההודעה: “חברת החשמל מזהירה: נמשכים הניסיונות להונאת לקוחות והפעם בקשה לתשלום חוב בהודעת טקסט לנייד.

לפני כחודש התקבלו בחברת החשמל התראות מלקוחות אשר קיבלו דרישה, באמצעות דואר אלקטרוני, לעדכון פרטים, תוך כדי איומים בהשעיית חשבון במידה ולא ייענו מיידית.
בשעות אלו התקבלו התראות כי מופצת הודעת טקסט לנייד המבקשת להסדיר תשלום חשבון החשמל בהקדם כולל בקשה לאישור פרטי החשבון וקישור לאתר שאיננו האתר הרשמי של חברת החשמל.”

עמרי סגרון יו”ר סייבר סקול ומומחה בינלאומי לאבטחת מידע אומר שחברת חשמל איננה יחידה, אנשים רבים מקבלים מידי יום הודעות פישינג מחברות נוספות ובהם דרישה לתיקון כרטיס אשראי או תשלום קטן של חוב אחרת יופסק השרות. מדובר בהונאות פשוטות יחסית שמנצלות חולשות אנושיות של חשש של הציבור מחוב, או הפסקת קבלת שירות.

בהתקבל הודעה כזאת אומר עמרי יש ליזום ולא להגיב, כלאמר: ” ברגע שמקבלים הודעה מחברה במייל או בsms ויש ספק לגבי מידת המהימנות שלה אין להכנס ללינק בשום מקרה (ייתכן וכניסה אליו תספיק כבר על מנת להדביק בוירוס) ויש ליצור קשר עם החברה עצמה (הרשמית, דרך האתר הרשמי ולא דרך הלינקים שמספקת ההודעה ) ומולם לברר האם מדובר בארוע אמיתי או הונאה.

הדבר חשוב שבעתיים מול בני הגיל השלישי ויש לדבר עם ההורים ולהסביר להם, מדובר בהונאות שמנצלות את הרגש האנושים, אדם חושב שיש לו חוב, נבהל ועונה לפעמים מבלי לחשוב ואז הפושעים משיגים את מה שהם רוצים (מספר כרטיס האשראי) ויכולים לנצל אותו.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן