מבזקים

שר החוץ לפיד פועל לשיקום היחסים שביבי הרס עם הדמוקרטים באמריקה

3350EB70-A902-417D-9E5C-CC52E33EA685

שר החוץ יאיר לפיד אמר עם כניסתו לתפקידו כי על ישראל לשקם את היחסים עם המפלגה הדמוקרטית בארה”ב. נתניהו הפר את הנטרליות המתחייבת בתמיכתו הגלויה והבוטה ברפובליקנים ובמעורבותו לטובת טראמפ בבחירות לנשיאות.  ביבי גם שילם על כך כשלא הבין שגורלו של הטראמפיזם נחרץ וכי יפסיד בבחירות.

בשל התנהלות נתניהו נוצר קרע בקרב יהדות ארצות הברית והתרחקות גדולה מצד רוב יהודי אמריקה כלפי ישראל. מאמציו של נתניהו כשלו כשרוב מוחץ של שני שלישים מיהודי ארצות הברית תמכו בביידן לנשיאות חרף העובדה שטראמפ היה בעצם עושה דברו של ביבי בתחומים שונים הנוגעים לישראל. חלק מן הדברים הניבו תוצאה טובה כמו פתיחת השגרירות בירושלים והסיוע המאסיבי שאיפשר את קשירת היחסים עם חלק ממדינות המפרץ, מרוקו וסודן אבל בעיקרון ביטול הסכם הגרעין שיחק לרעת ישראל. איראן קרובה מתמיד ליותר מפצצה אחת בשל ביטול הפיקוח הבינלאומי על מתקני הגרעין ואילו הסנקציות החריפות לא הזיזו את הפרסים מעמדתם.

לפיד אמר בטקס החלפת השרים והפרידה מגבי אשכנזי כי “ההתנהלות מול המפלגה הדמוקרטית בארה”ב היתה מחפירה ומסוכנת. הזהרתי מזה לא פעם, אבל השלטון היוצא לקח הימור גרוע, פזיז ומסוכן להתמקד רק ברפובליקנים, ולנטוש את המעמד הדו-מפלגתי של ישראל”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן