מבזקים

סין שיגרה 3 אסטרונאוטים לתחנת החלל שלה

81AB96B1-3C7A-4BD2-A67E-8CE1B6E4CF15

לאחר כחמש שנים בהן נמנעה מלשגר אסטרונאוטים לחלל, שיגרה סין אתמול לחלל את המעבורת Shenzhou-12 שעל סיפונה שלושה אסטרונאוטים, שמטרתם לאייש את תחנת החלל הסינית Tiangong(“ארמון גן העדן”).  

צוות האסטרונאוטים נשלח למשימה בת שלושה חודשים בה ייבחנו לראשונה על ידי אנשים מערכות החלל הסיניות, חליפות חלל מתקדמות, מערכות בטיחות מתקדמות, ויתורגלו משימות שונות כמו “הליכות חלל” ארוכות. האסטרונאוטים אף צפויים לסיים את בנייתה של תחנת החלל הסינית.

זהו השיגור ה- 11 של תחנות חלל סיניות, והראשון מזה שנים רבות של תחנה מאויישת.

האסטרונאוטים הם כולם טייסים ותיקים בצבא הסיני, שמפקדם הוא ני הייסהאנג, שהתגייס לתוכנית החלל הסינית ב- 1998 והיה הסיני הראשון בחלל במשימת החלל המאויישת הראשונה ב 2005.

תוכנית החלל הסינית התפתחה מאד בעשור האחרון, בעיקר על רקע סירובה של ארה”ב להכליל את סין בתוכניות בינלאומיות משותפות. מראשית 2021 הצליחה תוכנית החלל הסינית לקצור הצלחות רבות, ביניהן נחיתה של רכב חלל לא מאוייש על פני הירח (בדצמבר 2020) ועל פני מאדים במאי האחרון. תחנת החלל, Tiangong, אליה מיועדים פני האסטרונאוטים שוגרה לחלל האפריל האחרון וממתינה כאמור לסיום בנייתה והפעלתה. תחנת החלל צפויה לפעול בעשור הקרוב לפחות.

סין רואה בחלל יעד אסטרטגי ראשון במעלה, ומשקיעה תקציבים רבים בתוכנית החלל שלה, במרוץ לחקר החלל מול ארה”ב ורוסיה ומציאת הזדמנויות לשימוש בו.

זאת ועוד, סין מפתחת אמצעי נשק, כמו טילים ולייזר רב עוצמה, שמטרתם נטרול והשמדת מערכי הלוויינות של ארה”ב, מתוך תפיסה שנכסים בחלל, כמו לווייני תקשורת או לווייני ריגול, ישפיעו על מערכה צבאית, ויכולתה של ארה”ב לנטרל את הצבא הסיני.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן