מבזקים

הזן ההודי מתפשט בארץ והוא מדבק ומסוכן בעיקר בקרב ילדים

69D6F8C4-6A1F-4D67-8103-E0FBFAD7CF76

במשרד הבריאות בוחנים שורת צעדים בעקבות החשש מהתפשטות הווריאנט ההודי בישראל. בין היתר מתחדש הקמפיין המעודד הורים לחסן ילדים מגיל 12.

עוד נשקלת החזרת התו הירוק, עטיית מסכות במקומות סגורים והגבלות נוספות אם תמשך העליה בתחלואה. הבעיה הגדולה היא סכנת ההידבקות של ילדים קטנים שממילא אינם מחוסנים. ההמלצה היא להמנע מנסיעות לחוץ לארץ עם ילדים קטנים שכן ברוב ארצות תבל הקורונה ממשיכה להשתולל.

בימים האחרונים נרשמה הדבקה בבנימינה ובמודיעין, שם נדבקו עד כה כ-70 תלמידים בקורונה, ככל הנראה בגלל נוסעים שחזרו מחו”ל עם המחלה והספיקו לייצר שרשרות הדבקה בטרם אובחנו ונשלחו לבידוד.
הווריאנט “דלתא” הוא הזן שמקורו בהודו. הוא הנחשב למידבק הרבה יותר מזנים אחרים והחיסונים יעילים מולו בכ-80 אחוזים בלבד. המומחים בטוחים שזו שאלה של זמן עד שהזן יעבור מוטציה בלתי נשלטת על ידי החיסון הנוכחי ואז צפוי לאוכלוסיית העולם סבב נוסף ואולי קטלני עוד יותר. עד כה נהרגו מן הנגיף יותר מארבעה מיליון בני אדם. ארצות הברית איבדה כ-600 אלך איש וברזיל מדורגת שנייה במצעד הזוועה עם יותר מחצי מיליון מתים מקורונה.

עניין מרכזי

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן